Baumrtová si na další diskotéku počká raději až po konci MS

Nejlepší rok kariéry - tak hodnotí své letošní úspěchy plavkyně Simona Baumrtová. Celkem letos získala pět medailí z mistrovství Evropy, a že se dokázala připravit v nabité sezoně i na závěr roku, dokazuje zisk čtyř cenných kovů z nedávného evropského šampionátu v krátkém bazénu. Formu neztratila ani teď, což potvrdila v dopoledních rozplavbách na mistrovství světa. Z nich postoupila do semifinále nejrychlejším časem ze všech!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová přijela na MS jak říká bez tlaku, cílem je ale účast ve znakařských finále | Foto: Michal Jurman

„Čtyři individuální, jednu štafetovou a desáté místo na olympiádě. Ano, je to můj nejlepší rok,“ hodnotí letošní medailové žně Baumrtová, která tak může účast na mistrovství světa považovat už ta trochu jako odměnu za předchozí úspěchy.

Jenže to by nebyla ona. Cíle má totiž i v Istanbulu zcela konkrétní a rozhodně ne malé.

„Chtěla bych být ve finále, kdyby se to povedlo na všechny tři znaky, bylo by to super. Ale ráda budu za každé finále. Před dvěma lety jsem byla šestá na dvoustovku tady na mistrovství světa, kdybych to umístění vylepšila, bylo by to dobré.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Simona Baumrtová má už v letošní sezoně 'splněno', přesto chce uspět i na MS

Ze všeho nejdřív bude ale Baumrtová vylepšovat svoje umístění z posledního mistrovství světa v krátkém bazénu na stometrové trati. Před dvěma lety skončila v Dubaji na 16. místě, které má jisté už i po dnešních dopolední rozplavbách, ze kterých postoupila právě do semifinálové šestnáctky vůbec nejrychlejším časem ze všech.

A to i přesto, že její přípravu na světový šampionát tentokrát narušovaly i mnohé studijní resty. Coby studentka fyzioterapie musela totiž ještě v pondělí brzy ráno před odletem do Turecka na povinnou praxi do pražské vojenské nemocnice.

„Poslední týden před odletem jsem měla ještě dvě zkoušky ve škole. Bylo toho dost, měla jsem praxe, ale asi už jsem na to zvyklá, nijak mi to nevadilo.“

Simona Baumrtová krátce po zaplavání nejrychlějšího času v rozplavbách MS 2012 na znakařské stometrové trati | Foto: Michal Jurman

Proč by také mělo. Jednadvacetiletá studentka testuje kouzla fyzioterapie úspěšně i sama na sobě, a tak ji nějaká vysokoškolská zkouška nemůže v tomto ohledu vykolejit.

Naposledy například dávala své tělo dohromady právě po mistrovství Evropy ve francouzském Chartres. Za zranění nártu ale tentokrát nemohl ani nabitý program, ani svalová únava, ale – tanec.

„To se mi stalo na afterparty, bolelo mě to asi dva nebo tři dny…“

Ono oslavit medailový úspěch je někdy také pořádný sportovní výkon, a tak Baumrtová už nyní chce zase nějaký ten čas "tancovat" raději jen a pouze ve vodě. Tedy alespoň do neděle, kdy poslední velká plavecká akce tohoto roku v Turecku skončí. A až pak třeba hurá na diskotéku!

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme