Baumrtová vs. Šefl: Boj o krále plaveckého MČR vrcholí

Závěrečným dnem končí v Chomutově plavecké mistrovství České republiky. Jeho hlavní hvězdou je zcela určitě domácí závodnice Simona Baumrtová. Zdatně jí ale co do zisku domácích titulů sekunduje i plzeňský Jan Šefl. Mezi oběma se dnes rozhoří závěrečný boj o toho vůbec nejlepší plavce šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová, česká reprezentantka v plavání. | Foto: David Kalvas

Při absenci Barbory Závadové, byla Baumrtová, coby bronzová medailistka z nedávného ME, jasně pasována do role hlavní hvězdy domácího šampionátu a rozhodně v ní před finálovým dnem zatím nezklamala. Posuďte sami, 5 českých titulů ze šesti startů, k tomu nový český rekord na polohové stometrové trati.

Očekávání vzbuzovalo především její představení na znakařské padesátce, tedy na trati ze která má zmíněnou evropskou medaili. K němu nastoupila v Chomutově Baumrtová přitom přesně týden po předávání medailí v polském Štětíně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Baumrtová vs. Šefl- Boj o krále plaveckého MČR vrcholí

„Jedinou chybou bylo, že jsem měla brejličky, ve kterých normálně neplavu. Trochu mi nevyšla obrátka, ale ani to by nebylo sedm desetin sekundy,“ komentovala Baumrtová fakt, že ačkoliv domácí titul na zmíněné trati s přehledem uhájila, čas podobně jako v Polsku pod excelentních 27 sekund stlačit nedokázala.

„Trochu mě to mrzí. Na druhou stranu jsou to pro mě druhé čtyřdenní závody v deseti dnech. Je toho už trochu moc, moje tělo mi pomalu říká stop. Jsem ráda, že jsem vyhrála, i když byla bych radši druhá, ale s lepším časem,“ neskrývá v sobě maximální perfekcionalistku Baumrtová, která si v Chomutově naplánovala start hned v osmi disciplínách

Šefl jede nadplán

Plzeňský plavec Jan Šefl, který chomutovský bazén od prvního dne šampionátu ale také doslova trhá na kusy a výsledkem je pro specialistu motýlkáře také zatím 5 českých titulů ze zatím šesti finále účastí.

„Je to trochu nadplán, protože jsem si dal polohové závody, stovku a dvoustovku, který jsem pro mě nečekaně vyhrál, z čehož jsem nesmírně rád. Polohovku jsem totiž neplaval hodně dlouho, na dvoustovce jsem si vylepšil osobní rekord asi o 8 vteřin,“ říká Šefl kterého poslední den šampionátu čekají ještě dva starty, tedy stejně jako Baumrtovou.

Oba se představí na motýlkářské padesátce, Šefl k tomu přidá stometrovou trať volných způsobem, Baurmtová se na stejné distanci zadívá očima do stropu. Právě na znakařských disciplínách přitom Baumrtová patří na domácí půdě k neporazitelným a tak je čistě teoreticky v boji o nejúspěšnějšího českého plavce zimního šampionátu zatím v pozici favorita.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme