Baumrtová završila na plaveckém ME bronzový hattrick

Hned tři bronzové medaile získala na mistrovství Evropy v krátkém bazénu ve francouzském Chartres plavkyně Simona Baumrtová. Definitivně tak potvrdila svou příslušnost nejen k evropské, ale už i světové špičce. Česká znakařka skončila třetí na padesátce, stovce i v neděli na dvoustovce a navrch pomohla ke stříbru polohové štafetě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová už nyní na evropském šampionátu myslí ve svých plánech na OH v Brazílii | Foto: Michal Jurman

"Je to super. Po pátečním zklamání z času ve finále stovky je to naprostá bomba, měla jsem dosud osobák 2:05,0 minuty a to ještě z dob gumových plavek. A najednou jsem ,poškládlila´ specialistky dvoustovkařky," pochvalovala si Simona Baumrtová.

Právě za vámi prošla vítězná Ukrajinka Zevinová, od které se čekalo možná víc v semifinále. Opět se ale ukázalo, že si umí výborně rozvrhnout síly ...

Je to extratřída, byla čtvrtá na mistrovství světa v Šanghaji, olympiáda jí sice nevyšla, ale ona je taková hvězda, že si může dovolit takhle plavat.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trojnásobnou bronzovou medailistkou z ME v plavání Simonou Baumrtovou mluvil Michal Jurman

Závod na 200 metrů jste rozjela naprosto famózně, v úvodu jste vedla a ještě 25 metrů před cílem jste byla druhá. Stříbro, které vám všichni fanoušci plavání přáli, jste vlastně ztratila na posledních 25 metrech...

Strašně jsem vytuhla, strašně to bolelo, ale vůbec jsem nečekala, že bych mohla být třetí, je to pro mě obrovský úspěch. Vždycky to rozjíždím jako první, protože jsem spíš sprinterka.

Tři bronzy jsou možná o to cennější, že jste na šampionát přijížděla jako favoritka, jste vysoko v evropských tabulkách. Byl pro vás ten šampionát právě kvůli tomu těžší psychicky než fyzicky?

Určitě, je to pro mě úplně nová zkušenost, nová pozice. Možná kvůli tomu se mi finále stovky moc nepovedlo, ale dvoustovka mi to naprosto vynahradila.

Zkušenosti se mají využívat, dvanáctého prosince vás čeká start na mistrovství světa v krátkém bazénu v Istanbulu. Pojedete na něj s třemi medailemi z mistrovství Evropy, ten tlak bude opět asi velký ...

Teď už i táta ví, jak mě uklidnit, aby ten tlak nebyl tak náročný. Teď to bude jiná pozice, přece jen to bude mistrovství světa, tam už taková favoritka nebudu. Uvidíme, docela se těším.

Prozradíte, jak Tomáš Baumrt uklidňuje svou dceru?

Teď před finále mi řekl, že vůbec není nervózní, že je mu jedno, jak to dopadne, hlavně ať si to užiju.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme