Baumrtovou mrzí narážení do dráhy. Pletu si plavání se slalomem, říká

Někdo by o plavkyni Simoně Baumrtové mohl říct, že je věčně nespokojená. Chomutovská znakařka ale jako opravdová profesionálka neustále hledá drobné nedostatky na svém výkonu, a dělá to i teď po pátém místě na mistrovství Evropy. Vadí ji, že si londýnský bazén plete se slalomovou tratí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová, plavkyně | Foto: Šárka Ševčíková

„Jsem moc spokojená, akorát mě trochu mrzí technické chyby typu narážení do dráhy,“ svěřila se Simona Baumrtová.

I po finále znakařské dvoustovky v Londýně a zopakování dva roky starého 5. místa z předchozího evropského šampionátu došlo v jejím hodnocení na slůvko „akorát“.

Svým časem sice ve finále potvrdila olympijský A limit do brazilského Ria, radost z výkonu jí ale kalila skutečnost, že se vymezenou dráhou sunula tak trochu jako lyžař na slalomové trati. Tedy ze strany na stranu, přesněji řečeno ještě co možná nejblíže nataženému řetězu bójek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká plavkyně Simona Baumrtová si teď v bazénu připadá jako lyžař při slalomové trati. Natáčel Michal Jurman

„Může se jednat i o techniku záběru, že třeba jednou jdu víc pod vodu než tou druhou. Těžko říct. Nevím, co s tím. Kdybych věděla, už na tom hodně pracuju,“ říká.

V českých plaveckých kruzích je přitom chomutovská rekordmanka už docela pověstná tím, že je jí šířka dráhy často úzká. Na evropském šampionátu v Londýně navíc znakařkám ztěžuje výrazně prostorovou orientaci extrémně zvlněný strop s nepravidelně umístěnými světly.

„Podle mě se to ani nedá nějak trénovat, ale Bára (Barbora Závadová, pozn. red.) mi říkala, že v Riu je nahoře nějaké lešení, které je přímo nad dráhou rovné, tak to mě bude třeba trochu směrovat,“ myslí Simona Baumrtová už na srpnové olympijské klání v brazilském bazénu.

Pokud by se v něm chtěla ale na sto procent představit i na stometrové trati, bude si muset plavecký slalom odpustit nejlépe už dnes na evropském šampionátu.

Právě tam totiž začala krátce před polednem bojovat také o olympijský A limit na stometrové trati, který jí zatím chybí.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme