Beach volejbalové královny hlásí návrat

Beach volejbalový svět tento týden zaznamenal skvělou zprávu. Nejlepší plážové volejbalistky historie a dvojnásobné olympijské vítězky Američnaky Kerri Walshová a Misty Mayová-Treanorová vytvoří po více než dvouleté přestávce znovu společný tým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kerri Walshová a Misty May-Treanorová | Foto: www. fivb.com

Zapojí se tak do olympijské kvalifikace pro hry v Londýně,kde budou chtít znovu opanovat ženskou soutěž. Právě těmto dvěma dámám bude věnován dnešní díl olympijského zeměpisu.


Čtyřiatřicetiletá Misty-May Treanorová se s o rok mladší Kerri Walshovou potkala v roce 2001. Mimochodem dohromady tenhle pár dal tehdejší trenér Treanorové Casey Jennings, který si později Kerri Walshovou vzal za ženu.

Obě volejbalistky kráčely k vrcholu podobnou cestou. S volejbalem začaly v šesti letech, byť Misty -May koketovala i s tenisem a fotbalem. Nakonec však u ní vyhrál volejbal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Beach volejbalové královny hlásí návrat

Obě sbíraly v žákovských i dorosteneckých kategoriích velké úspěch v šestkovém volejbale, obě od něho prchly k plážovému. Dříve se mezi světovou špičku začala prosazovat Treanorová, která už si první vítězství ve Světovém poháru připsala s Holly Mc Peekovou a společně obsadily 5.místo na olympijských hrách v Atlantě.

"Moc jsme chtěly vyhrát, ale doplatily jsem na nevyrovnanost našich výkonů. Po Atlantě jsem potřebovala změnu. Z Holly jsme byly herně dost podobné a tak Casey přivedl Kerri. Od začátku jsem si sedly, hned jsem věděla, že to bude ono," vzpomíná na první setkání Misty-May Treanorová.

Vše pro úspěch

Hned druhou sezónu společného hraní dotáhly Američanky do vítězného konce, když opanovaly celkové pořadí Světového poháru. Jejich hlavním cílem však bylo uspět na olympijských hrách v Aténách a tak se v roce 2004 účastnily pouze čtyř turnajů světové série a plně se soustředily právě na turnaj pod pěti propojenými kruhy

"Ta taktika byla výborná. Nebyly jsme tak unavené a soupeřkám v rozhodujících chvílích viditelně docházely síly. Hrály jsme celý turnaj jako v euforii a od začátku jsme si nesmírně věřily. Finále pak bylo jako pohádka a ten pocit po posledním míči byl nepopsatelný,“ vzpomíná Kerri Walshová, která společně se svou partnerkou chtěla podobné pocity zažít i o čtyři roky později v Pekingu.

Od roku 2007 kam přijely, tam vyhrály a vítězná série se nezastavila ani na olympijském turnaji. "Byla to fantazie, ale bylo to těžší než v Aténách. Každý se na nás chtěl vytáhnout, ale my jsme to zvládly," říká hrdě Misty May Treanorová.

Znovu spolu

Po hrách v Pekingu byly vyhlášeny nejlepším beach volejbalovým párem všech dob a přerušily kariéru. Kerri Walshová porodila dva syny a věnovala se rodinným povinnostem. Misty May Treanorová si při účasti v americké obdobě taneční soutěže Star Dance vážně poranila achilovku, ale dala se dohromady a už se k beach volejbalu vrátila před rokem.

Nyní ale opět vytvoří pár s Kerri Walshovou. Společně odehrály 788 zápasů a prohrály jich pouze 53. Vedle dvou zmiňovaných olympijských triumfů vyhrály také tři tituly mistryň světa.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme