Beachvolejbalisté Kubala s Benešem medaili z Haagu nemají

Český beachvolejbalový pár Petr Beneš – Přemysl Kubala skončili na turnaji Světového kruhu v Haagu čtvrtí. V souboji o bronz podlehli páté nasazené dvojici Koškarev – Semjonov z Ruska ve dvou setech, a na historickou medaili tak nedosáhli. Přesto si o jednu příčku vylepšili své dosud nejlepší umístění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beachvolejbalisté Beneš, Kubala v opravách hráli s ruským párem Seměnov, Prokopěv | Foto: Ilona Hambergerová

Utkání o konečné třetí místo bylo velmi vyrovnané, ruský pár byl ale v obou setech lepší v koncovce – první set vyhráli Rusové 21:18, druhý 21:19. Celý turnaj zkomplikovalo větrné a deštivé počasí a oba čeští hráči byli po svém posledním vystoupení na něm rádi, že nepřišli k nějakému zranění.

Čtvrtá příčka na turnaji v Haagu vynesla Čechům 420 bodů do žebříčku a navíc jsou v olympijském pořadí na postupovém jedenáctém místě.

Přehrát

00:00 / 00:00

V rozhovoru Filipa Šedivého s Petrem Benešem naleznete podrobnosti o beachvolejbalovém turnaji v Haagu

„Převažuje ve mně velká radost, protože je to pro nás nejlepší výsledek od doby, co spolu hrajeme, a za druhé je to výsledek, který nás katapultoval hodně vysoko ve světovém žebříčku. Hlavně už jsme skoro na olympiádě, z toho mám výborný pocit,“ popsal Petr Beneš pocity českého beachvolejbalového páru krátce po skončení turnaje v Haagu.

„Medaile by byla samozřejmě fajn, ale to, že ji nemáme, je vlastně takovým hnacím motorem, který nás v budoucnu požene pořád dál,“ dodal. Podrobnější informace naleznete v rozhovoru Filipa Šedivého s Petrem Benešem v audioboxu.

V dalším programu čeká Beneše s Kubalou obhajoba titulu na mistrovství České republiky ve Slavkově.

Mezi ženami získaly toto ocenění poprvé v kariéře beachvolejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou. V Chodově dnes porazily Soňu Novákovou a Terezu Tobiášovou 2:0 na sety. Šampionátu se neúčastnily obhájkyně loňského prvenství Hana Klapalová s Lenkou Háječkovou.

Filip Šedivý, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme