Beachvolejbalisté Kubala s Benešem porazili japonský pár

Po prohraném prvním setu se čeští olympionici rozehráli k velmi dobrému výkonu a Ashaie se Shiratorim přehráli ve třech setech 17:21, 21:12 a 15:7. Pár Kubala, Beneš se tak udržel v boji o setrvání v olympijském turnaji.

Petr Beneš

Petr Beneš | Zdroj: ČTK

Jediní čeští muži v olympijském turnaji plážového volejbalu nezvládli podle svých představ první set, který za osmnáct minut prohráli 17:21. Ve druhém setu se ale obraz hry otočil a Japonce v něm porazili rozdílem devíti bodů 21:12.

V rozhodujícím třetím setu se český pár opíral především o výborné bloky a Ashaie se Shiratorim už k ničemu nepustil. Sedmatřicetiletý Beneš s o rok starším Kubalou vyhráli tie-break 15:7.

I když je plážový volejbal spíše individuálním sportem, předvedla nejstarší dvojice v turnaji velmi dobrý týmový výkon, který podpořila pěti esy.

Viditelně lépe než v prvním utkání proti Španělům se hrálo Petrovi Benešovi, který se před startem turnaje potýkal nejen s problémy s koleny, ale i s horečkami, a musel brát dokonce antibiotika. V příštím zápase narazí Češi na favorizovanou Americkou dvojici Rogers, Dalhausser.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít