Beachvolejbalisté Kubala s Benešem prohráli úvodní zápas na OH

Čeští plážoví volejbalisté Petr Beneš s Přemyslem Kubalou svůj úvodní zápas na olympijském turnaji prohráli. Španělské dvojici Herrera – Gavíra podlehli po setech 23:25 a 16:21 za 41 minut. V dalším utkání čeká Beneše s Kubalou japonská dvojice Asahi, Širatori. Na závěr základní skupiny narazí české duo na olympijské vítěze z Pekingu, Američany Rogerse s Dalhausserem.

Přemysl Kubala a Petr Beneš prohráli úvodní zápas olympijského turnaje

Přemysl Kubala a Petr Beneš prohráli úvodní zápas olympijského turnaje | Zdroj: Reuters

První sada přinesla vyrovnanou bitvu o každý míč, čeští beachvolejbalisté se dokonce jako první propracovali k setbolu, jenomže ten – a ani další dva – neproměnili. Gavíra naopak při španělské šanci nezaváhal a servisem k zadní čáře ukončil první sadu.

Ve druhém setu se projevil věkový rozdíl obou dvojic, vždyť český pár je vůbec nejstarším v olympijském turnaji, a Petr Beneš se navíc potýkal před olympiádou se zdravotními problémy.

V závěru druhé sady už na kurtu dominovali Herrera s Gavírou, kteří Čechům povolili uhrát jen 16 bodů. Beneš s Kubalou odcházeli z kurtu jako poražení za 41 minut. Boj o postup čeká český pár ještě proti Japoncům Asahimu se Širatorim a Američanům Rogersovi s Dalhausserem, kteří obhajují zlato z Pekingu.