Beachvolejbalisté na MS bydlí přímo u kurtu, na přestavěném parníku

Nizozemští organizátoři beachvolejbalového mistrovství světa pojali šampionát netradičně. Poprvé v historii se vrcholná světová akce koná ve čtyřech městech a všude se snaží zajistit hráčům a hráčkám co možná největší komfort. V Rotterdamu, kde hrají i oba české páry, jsou účastníci dokonce ubytováni na lodi, která kotví přímo u beachvolejbalového kurtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parník SS Rotterdam, bydliště plážových volejbalistů na MS | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

„Opravdu se to povedlo. Je to pro nás příjemné překvapení. Týmy byly plné očekávání, jak se Nizozemcům podaří dostat MS do čtyř destinací, pojali to hodně velkolepě. Bydlení je milé zpestření, na lodi jsme ještě nikdy nespaly, takže jsme z toho vyjukané, ale příjemně,“ svěřuje se Markéta Sluková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na stejné lodě s českými volejbalistkami bydlí reportér ČRo Petr Kadeřábek

Loď, na které bydlí, se jmenuje SS Rotterdam a je to někdejší zaoceánská výletní loď. 41 let, od roku 1959 do roku 2000, převážela cestující mezi Evropou a Amerikou a stala se nejslavnějším nizozemským parníkem.

Poté byla předělána na hotel. Restaurace, bary i otevřené paluby s bazénem zůstaly v nezměněné podobě. Kajuty byly předělány na útulné pokoje.

Při první procházce spletí úzkých uliček mezi pokoji hosta napadne, že tady si rozhodně film Titanic nepustí. „Napadlo nás to hned, jak jsme šly uličkami mezi pokoji, jsou úzké a klaustrofobní. Bavily jsme se, že tudy se valila voda a že to musí mít hrozný pocit, když člověk nemá kam utéct,“ přemýšlí Kristýna Kolocová.

Ještě hůře se zvyká na sklon podlahy. Čím blíže přídi či zádi je kajuta umístěna, tím je její podlaha více nakloněna. Převýšení kajuty od jedné stěny ke druhé je někdy až 15 centimetrů a nábytek, včetně postelí, není nijak vyrovnáván.

Volejbalisté ale bydlí více ke středu lodi, a tak s podobnými situacemi nemají problémy. Je těší hlavně to, že od parníku to mají na kurt přesně 37 metrů.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme