Beachvolejbalistky Hermannová se Slukovou věří, že je trenér Nausch dovede až na OH v Riu

Když se v létě rozdělily dva nejlepší české ženské beachvolejbalové páry, šance na to, že si nějaký český pár zahraje na olympijských hrách, byly takřka nulové. Markéta Sluková s Barborou Hermannovou ale stále o účasti na turnaji pod pěti propojenými kruhy sní. I proto si nedopřály mezi sezonami odpočinek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Sluková a Barbora Hermannová, české plážové volejbalistky | Foto: Jan Kodet

„Budeme skoro až do půlky prosince trénovat a potom chceme odehrát světovku v Brazílii, která je koncem ledna. Takže toho času tam opravdu moc není. A chceme se samozřejmě zkusit poprat o co nejvíc bodů. Jestli to povede do Ria, nebo ne, už je věc druhá. Ale takový plán jsme si daly,“ plánuje Markéta Sluková.

Body do žebříčku ve světové sérii mohou s Barborou Hermannovou sbírat do 12. června 2016. K tomu, aby postoupily do Ria, musí být na 15. místě redukovaného žebříčku. Zatím jim patří 33. místo, ale forma z poslední doby naznačuje, že budou raketově stoupat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český beachvolejbal má šanci na účast na OH v Riu. Hermanová se Slukovou plánují boj o body

Na svém kontě mají triumf na turnaji Světové série v Turecku a po víkendu i titul v Halovém mistrovství střední Evropy.

Zdá se tedy, že se obě hráčku už srovnaly se změnou stylu, na kterou si musely zvykat. Zejména Barbora Hermannová, která s Markétou Slukovou nastupuje na jiné pozici, než na jakou byla v předešlých letech zvyklá.

„Samozřejmě jsem 5 let hrála nalevo, takže jsem si na to musela zvyknout a je to rozdíl od toho začátku velký oproti tomu, jak se tam cítím teď. Pořád je ta šance, že se můžeme vyměnit, protože obě umíme obě hrát na obou stranách. Takže ať si soupeři nemyslí, že se to nemůže změnit,“ varuje soupeřky Barbora Hermannová.

Z několikaměsíční spolupráce je prý nadšená, zejména pak z přístupu trenéra Simona Nausche.

„Zkoumá na nás každý detail. Kouká, jak jsme na tom po fyzické stránce, mentální, tak i po beachvolejbalové. Má skvělé oči a vidí všechno. Co jsem si myslela, že už nemůže vidět, tak překvapí a vytáhne něco, co si říkám jen já v hlavě. On mi do hlavy skoro vidí,“ říká s úsměvem.

„Trenér tím vážně žije. Má řadu pomocníků, kteří se s ním snaží nás dotáhnout co nejdál,“ dodává Barbora Hermannová, která společně s Markétou Slukovou věří, že je Simon Nausch dovede až na olympijské hry v Riu.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme