Beachvolejbalistky Klapalová s Háječkovou na medaili v Římě nedosáhly

České plážové volejbalistky Hana Klapalová s Lenkou Háječkovou svou překvapivou pouť mistrovstvím světa v Římě ziskem medaili nezakončily. V utkání o bronz podlehly třetímu páru světového žebříčku Čchen Süe a Si Čang ve dvou setech.

České beachvolejbalistky v Římě na medaili nedosáhly

České beachvolejbalistky v Římě na medaili nedosáhly | Zdroj: ČTK

Čínská dvojice, která má doma mimo jiné také bronz z olympijských her v Pekingu, byla v celém duelu o třetí místo jasně lepší, a to zejména díky vynikajícímu servisu. Háječková s Klapalovou marně hledaly psychickou pohodu a skvěle hrajícím soupeřkám v prvním setu podlehly 14:21.

Druhý set byl až do své poloviny mnohem vyrovnanější, jenomže Číňanky nechtěly v důležitém zápase nic ponechat náhodě a přepnuly na vyšší rychlostní stupeň. Česká dvojice mohla už pak jen přihlížet, jak se na kurtu rodí čínské vítězství i ve druhé sadě. Čchen Süe a Si Čang jej získaly 21:12.

Bronz tak nakonec zůstal v rukou čínské dvojice, která za celý týden prohrála v Římě jediný zápas a do souboje poražených semifinalistů vstupovala v roli jasného favorita.

"Hrály jsme s nimi několikrát a vždycky to vypadalo stejně jako dnes. Hrají na mě a já když špatně přihraju, mám potom potíže balon složit. Ani to nevydržím celý zápas. Zato soupeřky byly v pohodě. My jsme samozřejmě nespokojené, protože poslední dva zápasy nám extrémně nevyšly," litovala Lenka Háječková.

Česká republika má z mistrovství světa stále jedinou medaili. Bronz vybojovaly v roce 2001 v Klagenfurtu Soňa Nováková s tehdejší beachvolejbalovou partnerkou Evou Ryšavou.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít