Beachvolejbalistky Kolocová, Sluková vyhlíží Londýn, jistotu ale ještě nemají

Pokud by se uzavřel světový žebříček k poslednímu dni letošního kalendářního roku, pak by měly beachvolejbalistky Markéta Sluková s Kristýnou Kolocovou účast na olympijských hrách jistou. Jenže do uzávěrky zbývá odehrát ještě šest turnajů Světové série, a tak musí český pár o účast v Londýně ještě bojovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sluková, Kolocová.jpg

Sluková, Kolocová.jpg

Do startu olympijské sezóny zbývá beachvolejbalistkám více jak dva měsíce. Příprava je plném proudu a tak docela překvapí, na co že se v roce 2012 polovina českého páru Markéta Sluková nejvíce těší.

„Až čtyři roky toho předolympijského stresu skončí. Pak se bude řešit a hrát zase jen beachvolejbal. Tedy to, co nás baví, jde nám to a vydělává nám to peníze. Navíc turnaje jsou v různých koutech světa tak se i podíváme všude možně, i když je fakt, že turnaje Tour bývají stálé. Teď visí ve vzduchu olympiáda, všichni o tom mluví a honí se za ní,“ říká Markéta Sluková a asi se jí není co divit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Beachvolejbalistky Kolocová se Slukovou před OH sezónou

Tím, že Markétě s Kristýnou vcelku vyšla loňská sezóna, přiblížily se účasti v Londýně na dosah a tak kolem sebe o olympijských hrách slyší prakticky na každém kroku.

„Cítíme šanci, která je teď veliká. Pořád ale musíme ještě odehrát šest turnajů na začátku sezony a to nejlépe velmi dobře, abychom si pojistily účast v Londýně. Momentálně je to svazující. I když se nad tím snažíme nepřemýšlet, víme, že kamarádi, rodina už si myslí, že na OH jsme, ale přitom ještě ne,“ říká Markéta Sluková a Kristýna Kolocová dodává:

„Ptají se nás, jestli už máme Londýn jistý a my říkáme, že ne, ale oni si myslí, že už je to jisté. Snad si teda nebudeme 17. června plakat na rameni, že se to nepovedlo, řeknou, že to nevadí. Jsme mladé, máme sice na to se poprat i o start v Riu, ale víme, že už teď jsme blízko a hodláme to dotáhnout.“

Šest turnajů ukáže

Kolocová má také svou teorii na to, jak se vyrovnat s případným neúspěchem na zmíněných šesti turnajích před olympiádou. „Když šestkrát prohrajeme a nepojedeme tam a možná nebudeme naštvané, protože tam nebudeme dělat ostudu. Naopak když se nám jich pár povede, tak se do Londýna podíváme a uvdíme.“

„Šest turnajů je v podstatě polovina sezony. Prostě se ještě uvidí, jestli si to zasloužíme. Musíme podat adekvátní výkon, samo nám to do klína nespadne,“doplňuje Markéta Sluková. Obě se společně pokusí zůstat do šestnáctého postupového místa a vyzkoušet si atmosféru olympijského turnaje.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme