Beachvolejbalistky Sluková a Hermannová koučovaly fanoušky. Do rolí trenérek se ale neženou

Sérii turnajů v Brazílii mají nejlepší české beachvolejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová za sebou. Teď je čeká odjezd z Prahy do Číny. V pauze před další cestou po zápasech Světové série si stihly vyzkoušet, jaké to je volejbal na písku učit. Role hlavní trenérky se ujala zkušenější olympionička Markéta Sluková.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Sluková a Barbora Hermannová

Markéta Sluková a Barbora Hermannová | Foto: Dan Vojtěch

Simon Nausch, trenér beachvolejbalového páru a přítel Markéty Slukové, venčil na pražském Vítkově svého psa a jeho svěřenkyně si vzaly do parády osm dobrovolníků, kteří využili možnost zatrénovat si s Markétou Slukovou a Barborou Hermannovou.

Byl mezi nimi i volejbalem neposkvrněný Tomáš. „Vzhledem k tomu, že trénuji něco podobného poprvé v životě, tak je to pro mě zážitek. Ani ve snu mě nikdy nenapadlo, že bych mohl začít hned takto zostra a naučit se spoustu nových věcí,“ komentoval Tomáš svou účast na tréninku profesionálních beachvolejbalistek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trénink beachvolejbalových reprezentantek, Markéty Slukové a Barbory Hermanové, s fanoušky sledoval reportér ČRo Štěpán Pokorný

„Docela si to tady užívám. Strašně záleží na tom, koho člověk trénuje. Když člověk vidí, že to ty lidi baví a že to má nějakou odezvu, tak je to fajn. A to platí i v každé jiné práci,“ uvedla beachvolejbalistka Markéta Sluková.

Její kolegyně Hermannová navíc přiznala, že už o možné budoucí kariéře trenérky přemýšlela.

„Říkala jsem si ale, že nevím, jestli bych to uměla lidem podat tak, aby to pochopili. Protože já to mám nastavené tak, že spoustu věcí už nemusím slyšet,“ prohlásila Barbora Hermannová.

„Nedokážu si představit, že bych to dělala jako Simon, který trénuje na plný úvazek. Myslím si ale, že by mě bavilo, kdybych měla nějakou hobby skupinku, kterou bych vedla,“ dodala její zkušenější spoluhráčka Sluková.

Štěpán Pokorný, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme