Beachvolejbalistky Sluková a Hermannová se probojovaly na OH v Riu

České beachvolejbalové reprezentantky Markéta Sluková a Barbora Hermannová se kvalifikovaly na nadcházející olympijské hry v Riu. Rozhodlo to dnešní vítězství českého týmu, který tvořily i Kristýna Kolocová a Michala Kvapilová, v semifinále olympijské kvalifikace nad Čínou. Češky porazily Číňanky v poměru 2:1 díky úspěchu v tzv. zlatém setu.

Markéta Sluková a Barbora Hermannová | Foto: Dan Vojtěch

České hráčky tak v ruském Soči navázaly na včerejší čtvrtfinálový triumf nad týmem Vanuatu, který rovněž zdolaly 2:1.

Dnešní semifinálové utkání přitom začal český tým prohrou, když Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou na úvod prohrály s čínským párem Süe Čchen - Sia Sin-i 1:2 na sety.

Ve druhém utkání však Markéta Sluková a Barbora Hermannová porazily ve dvou sadách dvojici Čchen Čchun-sia a Tchang Ning-ja, čímž si vynutily tzv. zlatý set.

V něm pak Sluková s Hermannovou pokořily Süe Čchen - Sia Sin-i v poměru 15:12, díky čemuž se radovaly nejen z vítězství v semifinále kvalifikace, ale také k postupu na olympijské hry.

Zatímco Hermannovou čeká první start na olympiádě, Sluková bude v Riu obhajovat pátou příčku, kterou získala ještě se svou bývalou spoluhráčkou Kolocovou.

Olympijská kvalifikace v plážovém volejbalu v Soči:
Semifinále:
ČR - Čína 2:1
Kolocová, Kvapilová - Süe Čchen, Sia Sin-i 1:2 (-19, 20, -11), Sluková, Hermannová - Čchen Čchun-sia, Tchang Ning-ja 2:0 (12, 13), Sluková, Hermannová - Süe Čchen, Sia Sin-i 15:12.

Olympijský rok - banner do článku | Foto: Vladimír Staněk

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít