Beachvolejbalistky Sluková a Hermannová trénovaly v Africe, olympiádou se nestresují

Tři největší a nejslavnější diamanty byly objeveny v dolech Jižní Afriky. Dobrodruhů a hledačů cenných kovů v jižním cípu starého kontinetu od dob diamantové horečky výrazně ubylo, ale jezdí tam dřít například sportovci. V tamním teplém klimatu na své formě pracovaly i beachvolejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Sluková absolvovaly první velké společné soustředění

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Sluková absolvovaly první velké společné soustředění | Zdroj: ČTK

„Byl to pro nás první velký společný tréninkový kemp. Všichni jsme to přežili ve zdraví, nesežrali jsme se tam, takže to hodnotíme moc pozitivně,“ chválila si Markéta Sluková spolupráci s novou parťačkou.

A jak doplnila Barbora Hermannová, plážové volejbalistky si soustředění prodloužily. Kapské Město, kde trénovaly, totiž navíc přináší i spoustu dalšího vyžití.

„Plánů bylo hodně. Chtěli jsme si udělat nějakou turistiku, ale co jsme stihli – teď to bude znít divně – bylo testování vína. Ale já jsem byla řidič, takže jsem nepila,“ usmívala se Hermannová a dodala: „Nám i stačilo lehnout si na pláž. Relax a pohoda, ne jen se tam potit a motat.“

A právě to na obě beachvolejbalistky čeká v následujících týdnech a měsících. Netají se tím, že by rády na olympijské hry v Riu.

Jenže jelikož obě opustily své bývalé kolegyně a společně začínají v podstatě od nuly, jen těžko se dostanou mezi prvních šestnáct párů bodovaného olympijského žebříčku.

Naději proto vidí v Evropském kontinentálním poháru, který potřebují společně s dalším českým duem vyhrát. Anebo skončit do třetího místa, a startovat tak na Světovém kontinentálním poháru a ovládnout pro změnu ten.

Volejbalový svaz by pak rozhodl, který z párů do Brazílie nakonec pojede. Markéta Sluková se ale nechce soustředit jen na OH.

„Olympiáda není jediný turnaj, je spousta dalších. Nechci upínat veškerou svojí energii a motivaci i kvůli Barče, protože by to pro ni byla první olympiáda. Já sama se těším na naši delší cestu. Chci, aby nás to bavilo obě dvě. Olympiáda pro nás bude bonusem, když se povede,“ říká Sluková.

K tomu, aby se tak stalo, zamíří v pátek pár Sluková-Hermannová pro první kvalifikační body. Bojovat o ně bude během Světové série symbolicky v Brazílii.

Marek Augustin, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme