Beachvolejbalistky Sluková s Hermannovou jsou ve finále mistrovství Evropy

Beachvolejbalový pár Markéta Sluková, Barbora Hermannová se při své první společné účasti na mistrovství Evropy dostaly do boje o zlato. Ve švýcarském Bielu porazily během několik hodin druhé nasazené Nizozemky i třetí nasazené Němky. Finále budou hrát v neděli.

Markéta Sluková a Barbora Hermannová na ME v Bielu

„Rozehrály jsme se a daří se nám. Jsem ráda, že se nám uplynulé týdny a měsíce práce daří zúročit,“ těší Markétu Slukovou po postupu do finále mistrovství Evropy.

V úvodu semifinále Sluková s Hermannovou musely dotahovat, to se jim ale povedlo a po „prasátku“ z podání šly poprvé do dvoubodového náskoku. Ten až do konce setu navyšovaly a v první sadě povolily německým soupeřkám Karle Borgerovou a Brittě Bütheové jen 13 bodů.

O svém postupu do boje o zlato z mistrovství Evropy rozhodl před necelým rokem sestavený pár za umělého osvětlení v Bielu až 45 minut před půlnocí. Zasloužily se o to především pětibodová šňůra Barbory Hermannové na podání a útočné sebevědomí Slukové. Zápas skončil 21:13 a 21:14.

Ve finále mistrovství Evropy čekají další Němky. Konkrétně nejvýše nasazený pár šampionátu Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová, které zatím během šesti zápasů v Bielu ztratily jediný set. Zápas o titul začne v neděli krátce po třetí hodině.

Obě dvojice už se na šampionátu jednou utkaly. Ve třetím zápase základní skupiny vyhrály Němky 21:13 a 21:19. „Nebudeme pod žádným tlakem, zkusíme hrát naši hru,“ slibuje Barbora Hermannová.

Porazily i bývalou kolegyni

Při svém tažení mistrovstvím Evropy porazily Barbora Hermannová a Markéta Sluková už druhý výše nasazený pár. Jako turnajové šestnáctky dnes vyřadily papírově druhou nejlepší dvojici turnaje, Nizozemky Madelin Meppelinkovou a Marleen van Ierselovou ve dvou setech 21:17 a 21:16.

„S tímhle týmem jsme hrály už čtyřikrát a třikrát jsme vyhrály. To nic nemění na tom, že je to výborný tým se spoustou medailí. Evidentně jim ne úplně sedíme,“ těšilo po zápase Markétu Slukovou.

00:00 / 00:00

Markéta Sluková s Barborou Hermanovou se rozehrály, na ME jsou už v semifinále

Méně zkušená Barbora Hermannová se sice několikrát během čtvrtfinálového zápasu trápila na příjmu, jenže Sluková jí většinou pomohla dobrou prací v poli a přípravou útoku.

V polovině druhého setu český pár prohrával už 7:10, jenže následovala šňůra úspěšných servisů a Sluková s Hermannovou získaly rozhodující náskok.

„Šly jsme do zápasu s tím, že chceme hodně riskovat a ve druhém setu jsme hodně kazily. Soustředily jsme se na druhou hráčku, šly jsme za menším rizikem a povedla se i nějaká obrana,“ vysvětlila beachvolejbalistka.

Další zápas čeká poslední české zástupce v mistrovství Evropy ještě dnes. Od deseti hodin se utkají se třetími nasazenými Němkami Karlou Borgerovou a Brittou Bütheovou.

Na cestě za úspěchem svedly Sluková s Hermannovou i jeden souboj zajímavý z osobního hlediska. Včera se utkaly Kristýnou Kolocovou a Michalou Kvapilovou a porazily je 2:0 na sety. Sluková přitom právě s Kolocovou deset let tvořily pár „Kiki a Maki“.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít