Beachvolejbalistky Sluková s Kolocovou zahájí MS proti neznámým Maročankám

V Nizozemsku dnes začne beachvolejbalové mistrovství světa. Nejlepší český pár Markéta Sluková s Kristýnou Kolocovou do něj vstoupí krokem do neznáma. O svých prvních soupeřkách ve skupině totiž nevědí vůbec nic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soupeřky českých beachvolejbalistek, marocký pár Ikram Ettayfiová a Mahassine Siadováz | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

„Vůbec nemám představu, kdo může hrát za Maroko. Ve volejbalové historii nemají žádné výsledky,“ říká Markéta Sluková na adresu páru Ikram Ettayfiová a Mahassine Siadováz Maroka.

Na stránkách Světové federace lze o afrických hráčkách najít pouze to, jak se jmenují, ze které jsou země a jak jsou staré. Víc nic. Žádné výsledky nebo třeba jen informace o výšce a váze volejbalistek. Na internetu není k dispozici ani jediný videozáznam ze zápasu marockého páru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vůbec nemám představu, kdo může hrát za Maroko, říká Markéta Sluková na adresu prvních soupeřek na mistrovství světa v beachvolejbalu

„Co si kdo nahraje, to má. Co si kdo vyhledá, to má. Nedokážu si představit, že bych šla za africkou federací a poprosila je o video. A dostala bych ho,“ usmívá se Veronika Brown-Hošková, která se českému páru stará o video přípravu před zápasem.

Tentokrát byla bez práce, protože neměla z čeho čerpat a nebylo to poprvé. Na mistrovství světa totiž postoupí nejen hráčky ze světového žebříčku, ale také kontinentálních kvalifikací.

Už před dvěma lety narazily Maki a Kiki na volejbalistky z Vanuatu, o kterých toho moc nevěděly a nakonec s nimi prohrály ve vyřazovací fázi šampionátu.

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková na mistrovství světa v Nizozemsku | Foto: Petr Kadeřábek

„Ale už přeci jenom měly něco málo odehraného. Věděly jsme, že na světové tour byly. Ale s Marokem vůbec netušíme. Vanuatu byl z tohoto pohledu silnější soupeř,“ porovnává Kristýna Kolocová.

O tom, zda se tentokrát podaří českým beachvolejbalistkám neznámý tým porazit, se od nás dozvíte na Radiožurnálu z reportážních vstupů. Zápas začne ve 12 hodin.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme