Beckham nepřinesl českým bikrosařkám finále

Ani David Beckham nepomohl českým bikrosařkám do olympijského finále. Spolu s britským premiérem a rodinou se vydal na tento atraktivní sport, kde rozhodují často nejen centimetry v cíli, ale i milimetry při kolizích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aneta Hladíková (uprostřed) v semifinálové jízdě | Zdroj: ČTK

Pády se českým reprezentantkám naštěstí vyhnuly. Nedopadly Brazilka Squel Steinová, kterou právě po jejich úvodním semifinále odnesli se zafixovanou páteří. Aneta Hladíková ale neměla při postupovém souboji daleko k tomu, aby se poroučela k zemi.

„Já jsem startovala vedle Novozélanďanky Sarah Wolkerové, která si podle mě byla velmi dobře vědoma toho, že máme stejně bodů, takže mi už před prvním skokem vjela do dráhy. Nějak jsem se o ní chytla, málem jsem spadla už na prvním skoku,“ líčila Aneta Hladíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými bikrosařkami rozebíral závod Tomáš Kohout

„Už jsem myslela, že půjdu k zemi, a ještě se mi protočila rukojeť, že mi skoro sjela ruka. To nebylo vůbec dobré, ale nějak jsem to dojela. Je to škoda, šance tam byla,“ kroutila po závodě hlavou nad tím, jak se jí mohla pohnout na řídítkách pevně nasazená rukojeť. Od postupu ji dělily čtyři body od nakonec stříbrné Novozélanďanky, ale měla vlastně štěstí v neštěstí.

„Je to tak, jsem ráda, že jsem nespadla, ale na pád před jízdou nemyslím, jdu do toho naplno.“ Což je u sedmadvacetileté Anety Hladíkové, jen potvrzení jejího stylu jízdy - bez zbytečného brzdění. Mimochodem, při sportu, kde se často a tvrdě padá nenoví ani brýle, ani žádné chrániče!

„Žádný chrániče nejsou povinný, jenom helma,“ má pravdu Aneta Hladíková. Ale její o čtyři roky mladší reprezentační kolegyně Romana Labounková na zrovna na takovou volnost, kterou jí dávají pravidla, nehledí. Pod kalhotami měla ještě nejenom elasťáky.

Beckham sledoval Češky

„Mám chrániče na kolena i na lokty a už jsou dost odřené. Nemíním tam mít tak velké jizvy. A pokud cítím, že mám chrániče, tak i jinak padám. Spadnu na ně a ne na zápěstí a aspoň si poté nezlomím ruku,“ popisovala Romana Labounková po té, co naposledy sjela ze startovní rampy a přes skoky, podjezd tunelem, a vlny se dostala do cíle. Ani tato slečna se do finále neprobojovala, ale ty jízdy, které absolvovala. Ale nesmála se jen v cíli.

„Když jste hodně nervózní, tak jste svázaný i na trati a nejde to. Ale já to tak neměla, i na startu jsem byla klidná a dokonce jsem se smála. To se mi nikdy na závodech nestalo.“ Ale nelze se tomu divit. Bikrosaři si užívali pozornosti 6000 diváků.

„Fakt jsem měla dobrou náladu, tolik fanoušků nikdy na našich závodech nebylo. A cítila jsem i podporu lidí, co se dívají doma v Jeseníku nebo v Brně. To mi hodně pomohlo,“ zářila štěstím Romana Labounková, která ani netušila, že v hledišti je třeba britský premiér David Cameron nebo fotbalová superstar David Beckham.

„Wow, to je hustý, že se na nás přišel podívat někdo tak důležitý,“ vyvalila oči a nemohla zadržet smích Romana Labounková.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme