Běhaní je populárnější

Počet amatérských běžců i počet běžeckých závodů se i přes ekonomickou krizi zvyšuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kondiční běžci | Foto: www. behej.com

Možná máte dokonalý přehled o tom, který náš hokejista dal v zámořské NHL nejvíc gólů, kdo aspiruje na prvenství v anglické fotbalové lize a na které zápasy se dnes a zítra vyplatí vsadit.

To ale neznamená, že byste už neměli co dohánět - například ve vztahu k vlastnímu sportovnímu programu. A přitom těch jednoduchých receptů objevíme kolem sebe dost.    
Emil Zátopek sice svého času nemohl vědět, jaké nástrahy na nás civilizace chystá, ale i tak dokázal před X lety vehementně prosazovat přínos kondičního sportování.

„Když si představíme moderní dobu, která nás poznamenává lecjakou starostí, lecjakou stresovou situací, úzkostí, to je v češtině hezký výraz, to má pak za následek hodně takových neduhů a chorob moderního věku. No a jaká je na to medicína? Že člověk opustí ty své všední starosti, vezme si tepláky, rozběhne se po lese, aby ty cévy byly zase volnější, aby skýtaly lepší průtok krve."říkal Emil Zátopek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Běhaní je populárnější

Zkrátka a dobře - chce to například pravidelně běhat. Jenomže - není to přece jen trochu naivní, propagovat kondiční běhání  teď, kdy na ekonomickou krizi tvrdě doplácí i vrcholový sport a kdy přibývá lidí, kteří mají třeba úplně jiné starosti než zaobírat se svojí fyzičkou.

Běžců i běhů přibývá

Možná se budete divit, ale právě tato doba nahrává tomu, kdo má teď na sebe z nejrůznějších důvodů více času a kdo se poohlíží po nějaké té dobře dostupné a levné možnosti k pohybu. Konec konců - stejnou zkušenost má také tajemník Sdružení organizátorů běžeckých závodů, Ivo Domanský.

„Oni tím, že rekreačně sportují, tak si to zdraví posilují a tím i posilují své možnosti na trhu práce. Pozorujeme vzestup v kategorii dospělých od 10 do 20 procent. A  je další pozitivní jev, přibývá nových závodů. Letos jsme zaznamenali mimo těch 800 závodů, které jsou v termínovce, nejméně 50 nových závodních příležitostí."upřesňuje Domanský.

A tak nebude od věci najít si ty svoje běžecké příležitosti třeba na webových stránkách Informačního centra Sportu pro všechny při Českém olympijském výboru - to jest: www.info-sport.cz.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme