Během MS plavců je Kazaň nekuřácká, problémy prý dělají jen Řekové

O tom, že lze pořádání vrcholné sportovní akce v Rusku využít i k jiným než ryze politickým účelům, přesvědčují v těchto dnech organizátoři mistrovství světa v plaveckých sportech. Ti totiž v Kazani prezentují sport hlavně jako součást zdravého životního stylu, kterým chtějí nakazit kromě místních i všechny zahraniční návštěvníky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kazaň je město sportu a živého zdravotního stylu

Kazaň je město sportu a živého zdravotního stylu | Foto: Michal Jurman

„Věříme, že v Tatarstánu, v Rusku, kdekoliv, může být svět lepší bez kouření a alkoholu. I já se to tady učím. Zbavit se špatného chování,“ svěřuje se místní Timur Gajšon za ladění jedné z místních kapel, která se chystá v rámci doprovodného programu plaveckého šampionátu na večerní koncert.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Kazani se během plaveckého MS nesmí kouřit, omezit svůj zlozvyk musí i reportér ČRo Michal Jurman

Podobně rozladěna jako její nástroje je přitom z nařízení nekouřit a nepít alkohol v blízkosti místních sportovišť, tedy skoro všude, většina zahraničních kuřáků. Toto nařízení zde přitom bylo vyzkoušeno už před dvěma lety na světové univerziádě.

„Všichni tomu rozumí, problém dělají jen Řekové. Nechápou, že jde o novou sportovní kulturu, i tohle je sportovní soutěž,“ všiml si.

České občanství má Dmytrijev 2 roky. Už překonal národní rekord a sní o Riu

Číst článek

Jenže i Timur patří v této soutěži mezi poražené. Pozornost totiž vzbudil právě tím, jak s cigaretou v ústech přebíhal ve stylu seriálového Vlka přes čtyřproudou dálnici co nejdál od Kazaň Arény.

„Někdy člověk potřebuje nepracovat, vypnout. Možná nám k tomu kouření pomáhá, ne?“ ptá se Timur Gajšon, kuřák v nekuřáckém doupěti Ruska, kde kvalitní myšlenka i navzdory lidské slabosti evidentně ladí místním do noty.

Vykuřující policisté sledují zdálky od dálnice sportovní Kazaň arénu | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme