Belgičan Gilbert si dojel pro druhý etapový triumf na letošní Vueltě

Celkovým lídrem cyklistické Vuelty zůstává po 19. etapě Španěl Alberto Contador. Domácí jezdec tentokrát skončil na 11. místě a bezpečně si pohlídal červený dres. Jako první projel cílem už podruhé v tomto ročníku Belgičan Philippe Gilbert.

Belgický cyklista Gilbert se raduje z druhého etapového triumfu na 67. Vueltě

Belgický cyklista Gilbert se raduje z druhého etapového triumfu na 67. Vueltě | Zdroj: Reuters

Na cyklisty čekalo tentokrát 178,4 kilometrů 'odpočinkové' rovinaté etapy. Většinu trati odjeli v úniku Španělé Toribio s Galdosem, které ale peloton dokázal pohltit třicet kilometrů před cílem a oba jezdci nakonec skončili hluboko ve výsledkové listině.

Triumfoval Belgičan Philippe Gilbert, který nastoupil v závěru a svůj finiš dokázal dotáhnout až do vítězného konce. V celkovém pořadí je ovšem až na 59. místě. Druhý skončil Španěl Valverde, kterému patří stejná pozice i v průběžné klasifikaci.

Díky bonifikacím snížil náskok na vedoucího krajana Contadora o 17 sekund, stále mu ale na lídra závodu chybí přes minutu a půl.

Lepším z českých závodníků byl Zdeněk Štybar, který obsadil 120. místo a celkově je na 76. pozici, František Raboň byl v cíli 158. a patří mu 153. příčka. Do konce Vuelty zbývají dvě etapy.

Cyklistická Vuelta - 19. etapa: Peňafiel - La Lastrilla (178,4 km):

1. Gilbert (Belg./BMC) 4:56:25, 2. Valverde (Šp./Movistar), 3. Moreno, 4. Rodríguez (oba Šp./Kaťuša) všichni -1, 5. Meersman (Belg./Lotto), 6. Mollema (Niz./Rabobank), 7. Bakelants (Belg./RadioShack), 8. Swift (Brit./Sky), 9. Nocentini (It./AG2R), 10. Henao (Kol./Sky) všichni -3, ...120. Štybar -4:05, 158. Raboň (oba ČR/Omega Pharma-Quick-Step) -7:44

Průběžné pořadí: 1. Contador (Šp./Saxo Bank) 77:21:49, 2. Valverde -1:35, 3. Rodríguez -2:21, 4. Froome (Brit./Sky) -9:48, 5. Moreno -11:29, 6. Gesink -12:00, 7. Ten Dam (oba Niz./Rabobank) +12:58, 8. Talansky (USA/Garmin) -13:09, 9. Antón (Šp./Euskaltel) -13:52, 10. Intxausti (Šp./Movistar) -15:13, ...76. Štybar -2:05:00, 153. Raboň -3:02:24

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít