Belgičan Pauwels ovládl SP cyklokrosařů v Táboře, Čechům se nedařilo

Loňské vítězství z Tábora obhájil na úvod Světového poháru v cyklokrosu Belgičan Kevin Pauwels. Obhájce celkového prvenství ve SP se v závěru vzdálil i druhému Van den Haarovi z Nizozemska a krajanovi Albertovi, který dojel třetí. Z domácích závodníků v kategorii elite skončil nejlépe jedenáctý Radomír Šimůnek.

Belgičan Kevin Pauwels vítězí v závodu Světového poháru v cyklokrosu v Táboře

Belgičan Kevin Pauwels vítězí v závodu Světového poháru v cyklokrosu v Táboře | Zdroj: ČTK

Závodník, který by měl plnit roli české cyklokrosové jedničky pro tento rok, Radomír Šimůnek, výborně odstartoval a od začátku se pohyboval mezi nejlepšími. Společně s ním byli ve vedoucí skupině všichni tři, kteří nakonec stáli na stupních vítězů a Belgičan Vantornout.

Ve čtvrtém kole přitlačil na tempo Belgičan Albert a Šimůnek z vedoucí skupiny odpadl. V následujících kolech se za českým reprezentantem zformovala velmi silná skupina vedená Belgičanem Nijsem, který v úvodu závodu přetrhl řetěz.

Závěr závodu Šimůnkovi nevyšel. Kromě Nijse se před něj dostali i další cyklokrosaři a do cíle dojel zklamaný na jedenácté pozici. Podle jeho slov byl na výsledku znát výpadek po zranění.

Světový pohár v cyklokrosu v Táboře:
Muži (28,51 km): 1. Pauwels (Belg.) 1:04:58, 2. Van der Haar (Niz.) -14, 3. Albert -16, 4. Vantornout -27, 5. Nijs -35, 6. Aernouts (všichni Belg.) -43, 7. Powers (USA) -45, 8. Meeusen (Belg.), 9. Van den Brand (Niz.) oba -46, 10. Zahner (Švýc.), 11. Šimůnek oba -54, ...17. J. Polnický -1:45, 21. Bína -2:13, 31. Petruš -2:45, 35. Kyzivát -3:17, 40. Kášek -3:51, 44. Bambula -4:43, Dlask (všichni ČR) nedojel

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít