Berdych: Bylo to o kousek

Už jen dva tenisté budou hájit české barvy na posledním grand slamu sezóny. Dvojlístek v podobě Radka Štěpánka s Petrou Kvitovou bohužel nedoplnil Tomáš Berdych, který prohrál s Chilanem Gonzalesem 0:3 na sety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na US Open | Foto: AFP

Ačkoli se Tomáš Berdych mohl pochlubit před utkáním s Gonzalesem, který na žebříčku ATP atakuje elitní desítku skvělou bilancí, kdy poslední tři utkání s chilanem vyzněla v Berdychův prospěch, nakonec na turnaji český tenista končí. Tři utkání - dvě výhry a jedna porážka. Je to dost anebo málo, nabízí se otázka. "Byly to dva docela těžké zápasy, ten předposlední byl hodně těžký: Neznámej soupeř, měl jsem potvrdit, že hraju s papírově slabším. To se také povedlo. Samozřejmě i to rozlosování mohlo dopadnout trošku líp než jedenáctý na světě. Ale to už je kdyby, kdyby... Zdraví drží, to je nejdůležitější, aby to mohlo jít nahoru, takže bych řekl, že dobrý," zhodnotil své působení český tenista.

Každopádně Berdych si oproti loňskému roku, kdy skončil už v úvodním kole, polepšil. A i když jeho porážka s Gonzalesem vypadá jednoznačně. Hlavní rozdíl byl mezi oběma zejména v jednom ohledu. Berdych nedokázal prolomit ani jednou servis chilského tenisty, zatímco Gonzales v tomto ohledu velmi produktivní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Radima Sajbota s Tomášem Berdychem

"Bylo to opravdu o kousek. Na druhou stranu si musí člověk vzít něco z toho, co se dařilo, co bylo v tom zápase pozitivního. Spíš se poučit, jestli více zariskovat, nebo co udělat na ty brejkboly."

Příště by se to Tomáši Berdychovi mohlo hodit, protože dalším jeho vystoupením bude semifinále Davis Cupu v Chorvatsku.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme