Beskydský azimut přilákal rekordní počet školáků

Projekt Sportuj s námi má veřejnost motivovat k pravidelnému sportování, třeba i v třineckém lesoparku. V kategoriích od předžáků do starších žáků tam závodili školáci v orientačním běhu nazvaném Beskytský azimut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Orientační běh - ilustrační foto | Foto: Petr Kadeřávek

Děti z širokého okolí přijely do Třince s nadšením, určitě jim k tomu pomohlo i slunečné, byť chladné počasí. Celkem jich na startu bylo téměř patnáct set.

Školáci byli rozdělení na kluky a holky a následně také do tří kategorií podle toho, do kolikáté třídy chodí. Zhruba dvoukilometrový úsek běželi bez buzoly, i když ta ke klasickému orientačnímu běhu patří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi školáky zavítal Radim Sajbot

V třineckém lesoparku ale žádnou takovou pomůcku děti nepotřebovaly, místní lesopark není tak velký, aby se v něm mohly ztratit.

Hlavním cílem projektů Sportuj s námi, na kterých se mediálně podílí Radiožurnál, je přilákat veřejnost ke sportu. Příště se vydáme na závody dračích lodí na jižní Moravě.

Radim Sajbot, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme