Bezpečnost byla skvěle zajištěná, pochválil pořadatele MS v cyklistice trenér Konečný

Americké město Richmond bylo v posledních měsících zmiňováno zejména v souvislosti se zastřelením dvou novinářů. Hlavní sídlo státu Virginie je údajně jedním z nejnebezpečnějších míst v Severní Americe a v minulém týdnu tamní policie zabezpečovala mistrovství světa v cyklistice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světový šampionát v americkém Richmondu byl po stránce bezpečnopsti zvládnutý skvěle | Zdroj: Reuters

„O střílení něco říkal na tréninku Peter Sagan, že tam někoho zastřelili a po týdnu zase. Ale spíše to vypadalo, že si dělá srandu. Nevěděl jsem, jestli mu mám věřit, nebo ne.“

Cyklista Petr Vakoč stráví většinu roku v sedle kdekoliv po světě, proto mu zprávy o časté střelbě v Richmondu unikly a ani nebral vážně varování od Slováka Petera Sagana. Ale co neviděli závodníci, neuniklo trenérům, třeba Tomáši Konečnému.

Přehrát

00:00 / 00:00

Všude byli lidi, kteří by okamžitě zasáhli, bezpečnost byla opravdu skvěle zajištěná, pochvaloval si trenér Tomáš Konečný

„Opravdu to tam bylo střežené maximálně. Odstřelovači na střechách a podobně. Byť to pro diváka třeba tak nevypadalo, tak všude mezi lidmi byli strážci, kteří by okamžitě zasáhli. Měli vysílačky v uchu a bezpečnost byla opravdu skvělá.“

Za těchto podmínek vybojovali čeští cyklisté dvě olympijská místa pro Rio a díky tomu, že byli na šampionátu de facto společně se slovenským týmem, mohli se radovat ze zlata Petera Sagana.

„Jediné, co mohl udělat, bylo počkat do posledního stoupání a tam to zkusit. S tím musel do závodu jít. Nemohl chodit do úniků a plýtvat se silami. Musel být schovaný a taky nebyl celý závod vidět. Tuto taktiku maximálně využil,“ komentoval jeho úspěch Tomáš Konečný, který měl i spoustu chvály pro české cyklisty.

Musel jsem něco zkusit, říká Sagan. Útok mu vynesl titul mistra světa

Číst článek

Vymyslel taktiku pro Zdeňka Štybara, kterému závěrečný nástup v hromadném závodě nevyšel. Radost měl i z 11. místa v časovce Jana Bárty, stejně jako Petr Vakoč. Bárta tím totiž vybojoval jednu letenku pro Česko na olympiádu do Ria, což ale neznamená, že v letadle bude sedět zrovna on.

„Byli jsme spolu na pokoji, tak jsem ho škádlil, že mu děkuji za vyjeté místo na olympiádu, že se ho chystám příští rok v časovkách porážet a že mu místo vezmu. Pořád tam mám rezervu a chci se na časovku zaměřit,“ přiznává Petr Vakoč, který má za sebou hlavně díky titulu mistra republiky a 3. místu z Evropských her v Baku úspěšnou sezonu.

Martin Charvát, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme