Biker Jaroslav Kulhavý se stal popáté mistrem republiky

Biker Jaroslav Kulhavý si popáté vyjel titul mistra republiky v cross country na horských kolech. Na trati mu chvíli stačil loňský vítěz Ondřej Cink, přesto dorazil Kulhavý do cíle s náskokem pětadvaceti sekund. Závod byl pro něj přípravou před obhajobou zlata z olympijských her v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český biker Jaroslav Kulhavý získal stříbrnou medaili na mistrovství světa horských kol | Foto: Jan Kodet

„Samozřejmě to byl dobrý závod, ale pro mě spíš takový test a trénink před Riem, což je pro mě teď hlavní závod. Určitě jsem ale rád, protože poslední roky jsem titul nezískal. Byly tam nějaké defekty nebo mi nepřálo štěstí, takže se to počítá, je to největší český závod,“ řekl Kulhavý.

Stejně jako v minulém roce dorazil do cíle třetí Jan Škarnitzl, jenž na vicemistra světa z Nového Města Kulhavého ztratil už více než minutu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biker Jaroslav Kulhavý si vyjel titul mistra republiky

Vytipované místo pro únik vítěz dnešního závodu neměl, přesto se mu to bez problémů podařilo. „Jak to bylo technické, tak se tam chvilku udělala díra. Podržel jsem to tam na šotolině, kde jsem věděl, že jsem silnější,“ uvádí.

Pro Kulhavého může být český titul uklidněním před vrcholem sezony v Riu, i když tam bude úplně jiná trať.

„V Riu je umělá trať, kameny a písek, to budu úplně něco jiného, ale test formy a celkově trénink, který jsem absolvoval, směřuje dobře,“ vysvětluje a zároveň dodává, že už ho nečeká žádný bikový závod. Zítra odjede na reprezentační soustředění do Beskyd.

Viru zika se bojí i Topinková Knapková či Kulhavý. Zlato ale obhajovat poletí

Číst článek

„Závěrečný trénink síly, rychlosti se ještě dá udělat. Ale to hlavní už mám za sebou, takže teď už je to o ladění formy, a aby byl člověk připraven na den, kdy se závodí a tělo mohl zmáčknout na maximum,“ uzavírá Kulhavý.

Pro ženský mistrovský titul si dojela dvacetiletá Barbora Průdková, která o více než minutu a čtvrt porazila úřadující šampionku Karlu Štěpánovou. Po sobotním vítězství ve sprintu, tak v Bedřichově získala druhý triumf. Bronz si vyjela Jitka Škarnitzlová.

Celkovými vítězi šestidílného Českého poháru, který dnešním závodem vyvrcholil, jsou Jan Škarnitzl a Jana Czeczinkarová.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme