Biker Kulhavý dojel ve SP v Kanadě třetí, Nash skončila čtvrtá

Třetí místo obsadil biker Jaroslav Kulhavý v závodě Světového poháru v kanadském Mont-Sainte-Anne. Na stupních vítězů je tak potřetí v řadě. Vyhrál Švýcar Schurter. Mezi ženami triumfovala domácí Pendrelová, Kateřina Nash dojela čtvrtá.

Jaroslav Kulhavý

Jaroslav Kulhavý | Foto: Martin Bali Jenčík

Nejrychlejší start předvedl suverén letošního Světového poháru Nino Schurter ze Švýcarska. Ten si velmi brzy vypracoval až půlminutový náskok na druhého Jaroslava Kulhavého, kterého stíhal Ital Fontana.

Po problémech v úvodních kolech se dopředu začal dostávat španělský biker Jose Antonio Hermida, který se ve třetím okruhu utrhl i Kulhavému a vydal se stíhat Schurtera. Velmi náročná trať, která vedla pod lanovkou na Mont Saint-Anne a prudkými sjezdy tvořenými balvany zase dolů, byla nad síly mnoha závodníků.

Hned dva nové impulsy přidalo čtvrté kolo z pěti vypsaných. Jednak začalo pršet a navlhlé kameny začaly jezdcům dělat hodně problémů, takže už někteří předem volili běh než sjezd v sedle.

A za druhé - Nino Schurter musel měnit zadní kolo. Šance Kulhavého to příliš nezvýšilo, ten jezdil v tu dobu s odstupem skoro dvou minut, ale naopak Schurter mohl jen sledovat, jak kolem něj projíždí Hermida a mizí v dáli.

Jenže v úvodu posledního kola se Schurter propracoval těsně za španělskou legendu, které v posledních metrech také ujel a získal další vítězství v letošním ročníku Světového poháru. Kulhavý obsadil třetí místo.

Mezi ženami skončila Kateřina Nash čtvrtá, v mužské kategorii do 23 let Ondřej Cink závod nedokončil.

Světový pohár v cross country horských kol, Mont-Sainte-Anne (Kanada):

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:41:24, 2. Hermida (Šp.) stejný čas, 3. Kulhavý (ČR) -1:49, 4. Coloma (Šp.) -2:28, 5. Plaxton (Kan.) -2:39, 6. Mantecon (Šp.) -2:45.

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Schurter 950, 2. Kulhavý 785, 3. Stander (JAR) 688, 4. Absalon (FR.) 650, 5. Hermida 605, 6. Fumic (Něm.) 565, ...42. Spěšný 124, 47. Škarnitzl 104, 51. Novák 91, 56. Ulman 68, 70. Sáblík 42, 89. Hynek (všichni ČR) 20.

Muži do 23 let: 1. Van der Heijden (Niz.) 1:26:57, 2. Kerschbaumer (It.) -34, 3. Schulte-Lünzum (Něm.) -1:49, ...Cink (ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Gehbauer (Rak.) 310, 2. Cink 270, 3. Van der Heijden 265, ...22. Rauchfuss 33, 33. Nesvadba 18, 48. Paprstka (všichni ČR) 5.

Ženy: 1. Pendrelová (Kan.) 1:41:40, 2. Gouldová (USA) -23, 3. Prémontová (Kan.) -1:51, 4. Nash (ČR) -3:16, 5. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -3:26, 6. Battyová (Kan.) -3:35.

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Pendrelová 940, 2. Bressetová (Fr.) 750, 3. Dahleová-Flesjaaová 678, 4. Wloszczowská (Pol.) 670, 5. Nash 659, 6. Battyová 645, ...34. Huříková 181, 72. Havlíková 38, 88. Veselá 12, 89. Šulcová (všechny ČR) 10.

Martin Charvát, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít