Biker Kulhavý letos vyhrál, co mohl. Sportovcem roku ale asi nebude

Favoritkou Sportovce roku je zřejmě tenistka Petra Kvitová, ale mistrů světa nebo Evropy je mezi desítkou nejlepších víc. A takový biker Jaroslav Kulhavý patří do obou kategorií. Závodů a klání, které Jaroslav Kulhavý prohrál, totiž v této sezóně moc nebylo.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Král české cyklistiky 2011 biker Jaroslav Kulhavý

Král české cyklistiky 2011 biker Jaroslav Kulhavý | Zdroj: ČTK

Počet vítězství Jaroslava Kulhavého v této sezóně je s mírnou nadsázkou na úrovni dílů telenovely. On sám si ale hlavně považuje těch na mezinárodních závodech. Kolik takových vyhrál?

„Přesně nevím, myslím okolo deseti. Vyhrál jsem pět Světových pohárů, mistrovství světa, mistrovství Evropy, a pak tam byly ještě nějaké další menší závody. Ale počítám hlavně ty světové,“ prozradil Kulhavý po vyhlášení ankety Král cyklistiky, ve které pochopitelně také zvítězil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biker Kulhavý letos vyhrál, co mohl. Sportovcem roku ale asi nebude

Jen jeden z úspěchů mu v této sezóně chybí - na mistrovství České republiky v Teplicích vůbec nedojel. V nájezdu do druhého kola ho postihl defekt, který už nespravil. Přitom po prvním kole měl tehdy v čele čtyřminutový náskok.

Jinak ale Jaroslav Kulhavý technické problémy prakticky neměl. A to je také jeden z důvodů, proč se mu tolik dařilo.

„Kromě nějakých dvou technických problémů, které jsem měl na Kypru a na mistrovství republiky, tak se mi všechno ostatní vyhýbalo. Ať už to byly nějaké pády při závodech nebo cokoli jiného. To je velké štěstí,“ řekl elitní český biker.

A navíc dodal. „Já doufám, že příští rok se mi to vyhne alespoň na největších akcích, jako bude olympiáda a mistrovství světa. A bude to čistě o výkonnosti, která je taková stabilní. Ale to se nedá stoprocentně ovlivnit.“

Jaroslav Kulhavý, jeden z adeptů na vítězství v anketě Sportovec roku, sám další triumf nečeká. Přednost prý zřejmě dostane tenistka Petra Kvitová.

„Ta cena, když to takhle dopadne, tak bude v dobrých rukou. A já doufám, že budu mít další cíle do dalšího roku, že se budu mít kam posouvat. Samozřejmě český Sportovec roku je největší ocenění v těchto anketách, nevím, jaký cyklista ho naposledy vyhrál, ale myslím, že minimálně ještě jeden rok si budeme muset jako cyklisti počkat,“ odhaduje biker Jaroslav Kulhavý.

Martin Charvát, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme