Biker Kulhavý míří za triumfem ve Světovém poháru

Skvělé výkony letos podává nejlepší český biker současnosti Jaroslav Kulhavý. S výjimkou závodu na mistrovství republiky v Teplicích, kde ho o zlato připravil defekt kola, prožívá Kulhavý životní sezónu. Už třikrát letos vyhrál závod Světového poháru, naposledy na začátku července v americkém Windhamu, a dostal se na první místo celkového pořadí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý neodjel na MČR horských kol v Teplicích ani dvě kola. Postihl ho defekt. | Foto: David Kalvas

"Po loňské úspěšné sezóna se mi naskytla spousta nových možností, ať už to byla změna týmu. Zamířil jsem do světového speciálního týmu, kde jsou úplně jiné podmínky. Co se týče materiálu, vyměnil jsem kolo za devětadvacítku, za tři měsíce jsem se s ním sžil. A také mám maximální podporu, ve světě Specialize, u nás pražská Dukla. Nemám problém s ničím, ani s financemi," pochvaluje si Kulhavý.

Nová větší kola si šestadvacetiletý Jaroslav Kulhavý nemůže vynachválit. Ty stará o velikosti 26 palců by prý už nechtěl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biker Jaroslav Kulhavý míří za triumfem ve Světovém poháru

"Mám ji doma, takže na ní třeba bude jezdit přítelkyně, nevím. Na olympijských hrách budu mít pevné kolo, ale každopádně devětadvacet," má jasno Kulhavý.

Nejlepší český biker se rychle oklepal z červnové nehody, kdy ho při tréninku srazilo nedaleko domova auto. Nepříjemnou událost ale těžko maže z hlavy.

"Všechno je v pohodě, omezilo mě to jen na jeden závod, což bylo mistrovství světa, ale pak už to bylo v pořádku. Ale v hlavě to mám, možná si dávám větší pozor, ale může se mi to stát znovu. Je to otázka náhody," myslí si Kulhavý.

Hlavním cílem triumf v SP

Na čele Světového poháru má Jaroslav Kulhavý před svým švýcarským pronásledovatelem Ninem Schurterem náskok už 240 bodů. Vícemistr světa proto věří, že si letos dojede pro prvenství.

"Zatím je to perfektní, budu v tom chtít pokračovat, hlavně v Novém Městě. Celkové vítězství je to, co mě teď hlavně zajímá. Nebudu proto v Novém Městě riskovat kvůli tamnímu vítězství. Potom už je mistrovství světa, takže to jsou dva hlavní cíle. Jestli vyjde kterýkoli z nich, bude sezóna perfektní," plánuje Jaroslav Kulhavý.

Jak už český biker zmínil, nejbližší závod světového poháru v cross country ho čeká v Novém Městě na Moravě. Tam se pojede o víkendu 12. až 14. srpna. Pohárová sezóna pak skončí o týden později v Itálii.

Alena Benešová, David Kalvas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme