Biker Kulhavý ovládl v cross country po SP a ME i světový šampionát

Skvělou sezónu završil biker Jaroslav Kulhavý triumfem na mistrovství světa ve švýcarském Champéry. V cross country horských kol se stal prvním Čechem v historii, kterému se to povedlo. Šestadvacetiletý jezdec zároveň letos zkompletoval 'zlatý hattrick', když už dříve vyhrál i mistrovství Evropy a celkové hodnocení Světového poháru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý v kýčovité krajině na olympijské trati Hadleigh Farm | Foto: Jan Kaliba

Kulhavý sice vyhrál s velkým náskokem 47 sekund před Švýcarem Schurterem, závod byl ale jinak poměrně vyrovnaný. Od počátku se vytvořila skupina několika jezdců, kterým dokázal ujet český cyklista až v jeho druhé polovině. To už ztěžovalo situaci bikerům i počasí, protože začalo pršet.

Ani to ale nezabránilo Jaroslavu Kulhavému, aby získal další velký triumf v letošní sezóně a potvrdil tak svoji současnou suverenitu. Momentálně chybí šestadvacetiletému jezdci ve sbírce zlatých medaili z velkých akcí už jen nejcennější kov z olympiády. O ten se pokusí příští rok na Hrách v Londýně.

Druhým nejlepším českým bikerem byl Jan Škarnitzl, který skončil těsně za první desítkou na jedenáctém místě. Mezi ženami zvítězila Kanaďanka Pendrelová, Kateřina Nash obsadila 14. pozici.

MS horských kol v Champéry (Švýcarsko) - cross country:

Muži: 1. Kulhavý (ČR) 1:44:30, 2. Schurter (Švýc.) -47, 3. Absalon (Fr.) -1:26, 4. Hermida (Šp.) -2:09, 5. Flückiger -4:29, 6. Vogel (oba Švýc.) -4:56, ...11. Škarnitzl -5:50, 24. Spěšný -8:31, 33. Friedl -10:43, 67. Ulman (všichni ČR) -2 kola.

Ženy: 1. Pendrelová (Kan.) 1:46:14, 2. Wloszczowská (Pol.) -28, 3. Lechnerová (It.) -1:36, 4. Kalentěvová (Rus.) -2:05, 5. Schneitterová (Švýc.) -3:27, 6. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -3:50, ...14. Nash -8:02, 44. Havlíková (obě ČR) -2 kola.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme