Biker Kulhavý zatím tréninkový plán měnit nemusel

Zatímco jeden mistr světa slavil na republikovém šampionátu v cyklokrosu svůj šestý domácí titul, další už byl v té době dávno sbalený. Nejlepší biker současnosti Jaroslav Kulhavý do mistrovství ve svém doplňkovém sportu špatně odstartoval, navíc mu praskla přezka na tretře, a tak se rozhodl, že s cyklokrosovou ikonou Zdeňkem Štybarem závodit nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý | Foto: David Kubíček

Když jel Jaroslav Kulhavý v létě testovací závod na londýnské olympijské trati pro horská kola, schválně skončil mimo stupně vítězů, aby nemusel na slavnostní vyhlašování a místo toho mohl trénovat.

Na mistrovství republiky v cyklokrosu odkroužil jen tři kola, ač tentokrát měl v úmyslu makat naplno až do cíle. Ale trénink po okolí si neodepřel ani v Uniově.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biker Kulhavý zatím díky příznivému počasí nemusel měnit tréninkový plán

„Ještě se tu trochu svezu na kole a pak pojedu domů. Uvidíme, jestli na kole nebo autem, mám to asi pětašedesát kilometrů, celé bych to ale asi nejel, spíš bych jel nějakou část a pak bych pokračoval autem,“ usmívá se úřadující mistr světa, Evropy i vítěz Světového poháru na horských kolech

Zimní období si pravidelně několika cyklokrosovými závody zpestřuje. A vzhledem k letošní zimě-nezimě ani příliš nemusí měnit svůj tréninkový plán.

„Je to hlavně kolo a posilovna, k běhu jsem se zatím nedostal, protože mě poslední dobou trochu zlobilo koleno. Jinak ale občas v přípravě i běhám, takže hlavně tyhle tři věci – a potom samozřejmě regenerace a nějaká doplňková cvičení,“ říká Jaroslav Kulhavý, jedna z nejvážnějších českých nadějí na olympijskou medaili z Londýna.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme