Bikeři Nash a Cink obsadili ve SP ve Vallnordu druhá místa

Pro druhé místo si v závodě Světového poháru horských kol dojela ve Vallnordu česká bikerka Kateřina Nash. S vítězství se radovala Němka Sabine Spitzová. Na ni česká reprezentantka ztratila v cíli jedinou sekundu. Stejný výsledek si připsal i Ondřej Cink, jenž se v elitním seriálu prosadil na stupně vítězů poprvé.

Cyklokrosařka Kateřina Nash

Cyklokrosařka Kateřina Nash | Foto: Kamil Jáša | Zdroj: Český rozhlas

Kateřina Nash znovu potvrdila letošní skvělou formu. Od začátku závodu se držela vpředu. V závěru, dvě kola před koncem, se pokusila o dva úniky, ani jeden jí ale nevyšel. Nejdříve českou závodnici soupeřky dojely, podruhé se s ní utrhla i Spitzová, kterou Nash nedokázala předjet.

Cink téměř celý závod vedl, ale nakonec ho porazil mistr světa Nino Schurter, jenž navázal na triumfy z Nového Města na Moravě a Val di Sole a upevnil si vedení v seriálu. Patnácté místo obsadil Jan Škarnitl, olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý skončil na 34. pozici.

V průběžném pořadí seriálu se pětatřicetiletá Nash posunula na průběžné třetí místo. Dva závody před koncem má na kontě 615 bodů a od vedoucí Slovinky Tanji Žakeljové ji dělí 175 bodů. Cink je mezi muži čtvrtý se stejným počtem 510 bodů jako třetí Absalon.