Bikerka Labounková chce na olympijské hry

Cyklistická část české výpravy na olympijské hry v Londýně by mohla patřit mezi ty nejpočetnější. Pokud tedy v jednotlivých disciplínách splní čeští jezdci nominační kritéria. Jednou z těch, kteří budou o účast na hrách usilovat, je i bikerka Romana Labounková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijský stadion už ve východním Londýně stojí | Foto: Jan Kaliba

Česká bikerka sbírala úspěchy v předcházejících letech ve dvou disciplínách. Medaile z významných akcí vozila jak z fourcrossu, tak z bicrossu. To platilo před letošní sezónou. Do té už ale vstoupila jako ryzí bicrossařka. Důvodem byl sen o účasti na olympijských hrách, protože právě tahle disciplína je zařazena do programu bojů pod pěti propojenými kruhy.

Jenže Romanu provázela v sezóně smůla a kvůli několika zraněním nedokázala navázat na úspěšný rok 2010. Postupně se propadala světovým žebříčkem až mimo místa zajišťující účast v Londýně. K roku 2012 se proto upíná s nadějí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příští rok bude pro bikerku Romanu Labounkovou zlomový

"Bude to pro mě zlomová sezóna. Můžu se kvalifikovat na olympiádu, což ale ještě není jisté. Kvalifikace je do května, do té doby se budou soustředit na bikros. Jsem ale v nevýhodné pozici, protože jsem letos byla dlouho zraněná a mám velkou bodovou ztrátu. Je pro mě výzva to zkusit," říká odhodlaně Romana Labounková.

Na rozdíl od jiných sportovců se Labounková nemůže soustředit pouze na jedinou akci, ale úspěšná musí být dlouhodobě.

"Do kvalifikace se počítá všechno: Světové poháry, mistrovství světa i Evropy. Budu muset objet všechny závody a jezdit co nejlíp, abych dohnala tu bodovou ztrátu. Posledním závodem je v květnu mistrovství světa a to bude rozhodující," uvědomuje si dvaadvacetiletá Romana Labounková, která se drží hesla: "Zavři oči a jeď!" Právě to by jí nakonec mělo dovést až k vysněnému cíli, účasti na olympijských hrách.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme