Bikerka Nash dojela v závodě SP v Novém Městě třetí

Kateřina Nash vybojovala v závodě Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě třetí místo. Závod ovládla Francouzka Julie Bressetová před druhou Irinou Kalentěvovou z Ruska. Další z domácích závodnic Tereza Huříková obsadila 16. příčku. Muži vyjedou na trať po 14. hodině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bikerka Kateřina Nash dojela v závodu SP v Novém Městě na Moravě třetí | Zdroj: ČTK

„Chtěla jsem si na začátku vytvořit náskok, což se mi podařilo. Závěr byl obrovsky těžký. Diváci byli stejně jako loni vynikající, hnali mě dopředu. Když mi Pendrelová neodjela do kopce, tak jsem si říkala, že mám šanci ji porazit. Jen jsem musela tempo udržet,“ řekla České televizi po závodě Nash.

České bikerce se výborně povedl začátek závodu, až do poloviny druhého kola byla v čele a na Bressetovou měla náskok zhruba 14 vteřin. Dařilo se jí skvěle zdolávat zejména technické překážky a složité kamenité pasáže.

V závěru druhého kola se ale Bressetová na českou závodnici dotáhla, stejně jako Dahleová z Norska. Tuto trojici ještě dojela Kalentěvová, která ve druhé polovině závodu Nash předjela a poté se společně s Bressetovou úplně odtrhla.

Zkušená Francouzka měla nakonec v cíli na druhou Rusku takřka půlminutový náskok, Kateřina Nash ztratila na vítězku 48 vteřin, když v posledním kole ještě musela bojovat s Kanaďankou Pendrekovou. Tu nakonec zdolala a zopakovala svoje nejlepší umístění ve Světovém poháru z roku 2008.

Závod Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě:

Ženy: 1. Bressetová (Fr.) 1:29:17, 2. Kalentěvová (Rus.) -29, 3. Nashová (ČR) -48, 4. Gouldová (USA), 5. Klemenčičová (Slovin.) obě -59, 6. Pendrelová (Kan.) -1:10, ... 16. Huříková (ČR) -3:52.

Průběžné pořadí SP (po třech závodech): 1. Bressetová 590, 2. Pendrelová 540, 3. Wloszczowská (Pol.) 530, 4. Klemenčičová 425, 5. Battyová (Kan.) 415, 6. Nashová 309.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme