Bikerka Nash skončila na SP v Itálii druhá, dařilo se také Kulhavému

Výrazným úspěchem pro české jezdce skončil závod Světového poháru horských kol v cross country v italském Val di Sole. Bikerka Kateřina Nash obsadila mezi ženami druhé místo, Jaroslav Kulhavý skončil v mužské kategorii třetí.

Kateřina Nash (ČR) ztrácela na své soupeřky díky pádům v úvodu závodu.

Kateřina Nash (ČR) ztrácela na své soupeřky díky pádům v úvodu závodu. | Foto: Tomáš Adamec

Kateřina Nash dlouhou dobu držela dokonce první pozici, nakonec ale neustála atak Tanji Žakeljové, která nakonec zvítězila o 20 sekund. Čtyřiadvacetiletá Slovinka tak potvrdila formu z posledních týdnů a navázala na prvenství ze Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Letos nejpovedenější závod má za sebou díky 16. místu Tereza Huříková. Další Češky Veselá se Škarnitzlovou závod nedokončily.

Závod mužů zvládl nejlépe Nino Schurter, který stejně jako Žakeljová ovládl také Světový pohár v Novém Městě na Moravě. Švýcarský cyklista navíc vyhrál po podobně napínavém průběhu jako před třemi týdny na Vysočině.

Také v dnešním závodě totiž sváděl souboj o vítězství s Francouzem Julienem Absalonem, tentokrát však přinesl rozuzlení až závěrečný finiš. V tom byl rychlejší právě Nino Schurter.

Jaroslav Kulhavý ztratil na nejrychlejší duo téměř dvě minuty, i tak ale mohl slavit konečné třetí místo. V celkovém hodnocení patří rodákovi z Ústí nad Orlicí pátá příčka. Další solidní výkon předvedl také mladík Ondřej Cink, jenž skončil šestý.

Závod Světového poháru v cross country horských kol ve Val di Sole (Itálie):

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:32:47, 2. Absalon (Fr.) -3, 3. Kulhavý (ČR) -1:57, 4. M. Flückiger, 5. L. Flückiger (oba Švýc.) oba -2:28, 6. McConell (Austr.) -2:32, ...10. Cink -4:40, Škarnitzl (oba ČR) nedokončil.
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Schurter 570 b., 2. McConnell 450, 3. L. Flückiger 440, 4. Absalon 400, 5. Kulhavý 374, 6. Litscher (Švýc.) 326, ...8. Cink 310, 37. Novák 100, 39. Škarnitzl 95, 65. Eberl 35, 69. Ulman 30, 79. Boudný 18, 90. Hynek (všichni ČR) 9.

Ženy: 1. Žakeljová (Slovin.) 1:36:37, 2. Nash (ČR) -20, 3. Battyová (Kan.) -50, 4. Morathová (Něm.) -1:34, 5. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -1:59, 6. Pendrelová (Kan.) -2:58, ...16. Huříková -6:22, 47. Veselá -2 kola, Škarnitzlová (všechny ČR) nedokončila.
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Žakeljová 650, 2. Wloszczowská (Pol.) 490, 3. Lechnerová (It.) 470, 4. Nash 415, 5. Battyová 390, 6. Engenová (Švéd.) 385, ...16. Huříková 202, 57. Škarnitzlová 39, 58. Veselá 39, 74. Bulisová (ČR) 13.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít