Bikerka Průdková brala na MS po defektu páté místo. Je to škoda, ale jsem spokojená, řekla v cíli

Nejmladší bikerka ze všech dosáhla v úvodním dnu mistrovství světa v Novém Městě na Moravě nejlepšího českého výsledku. Barbora Průdková vyhrála malé finále a celkově skončila ve sprintu na pátém místě. Nebýt však prázdného předního kola v semifinále, je dost možné, že by získala jednu z medailí.

Barbora Průdková po dnešním závodě v Novém Městě na Moravě

Barbora Průdková po dnešním závodě v Novém Městě na Moravě | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

V cíli malého finále se sice usmíváte, ale to zásadní se stalo v semifinále, kdy vás postihl defekt. Pojďte si zaspekulovat – jak byste dopadla, kdyby se vám to nestalo?

Myslím si, že nebýt defektu, tak by byl boj o finále strašně zajímavý, protože jsem na to měla. Mám natrénováno a cítím se skvěle. Je to škoda, ale takové momenty se stávají a ke sportu patří. Třeba by se to stalo někomu jinému, ale stalo se to zrovna mě. Vyhrála jsem malé finále, takže alespoň nějaká útěcha.

00:00 / 00:00

S bikerkou Barborou Průdkovou po závodě MS v Novém Městě na Moravě mluvil reportér ČRo Tomáš Kohout

Přešlo vás díky tomu i to zklamání ze semifinále, ve kterém jste v okamžiku, kdy vás postihly problémy, vedla?

Vedla jsem a bylo tam zklamání, ale myslím si, že mám síly a teď se budu soustředit na nedělní závod. Jsem spokojená, že se cítím dobře a že mi to jede. Je to sport.

Dá se tedy říct, že jste spokojená i s tím pátým místem?

Určitě ano. Jsem pátá na světě a navíc jsem tady úplně nejmladší. Třeba na tu medaili někdy dosáhnu.

V neděli vás čeká závod žen do 23 let. Jak vidíte vaše šance po dnešním úspěchu ve sprintu?

Určitě by to mohlo být vysoko. Cítím se skvěle a jsem zvědavá, na co to bude stačit. Byla bych strašně spokojená s desítkou, ale tím jak jsem se cítila dneska, tak by ta pětka mohla padnout.

Jak se dají nabrat síly? Ve sprintu jste přece jenom ze sebe musela vydat všechny síly…

Sprinty jsou vážně specifické, protože člověk minutu a čtvrt jede totálně rychle, takže ten závod je úplně jinačí. Vzhledem k tomu, že tento závod se vším trval tři hodiny, tak ta únava tady je. Na regeneraci mám ale času dost, budu se snažit doplňovat jídlem, pitím a budu s kamarády, abych se dostala do pohody. Snad to bude dobré.

Mistrovství světa na horských kolech v Novém Městě n. Mor. (Žďársko) - sprint:

Muži: 1. Federspiel (Rak.), 2. Gegenheimer (Něm.) 3. Mels (Belg.), 4. Linde (Švéd.), ...17. Bogar, 19. Kubín vyřazeni v osmifinále, Šeller (všichni ČR) nedokončil kvalifikaci.
Ženy: 1. Indergandová, 2. Stirnemannová, 3. Forchiniová (všechny Švýc.), 4. Böová Jacobsenová (Nor.), 5. Průdková, ...15. Kuntová vyřazena ve čtvrtfinále, v kvalifikaci 21. Veselá (všechny ČR).

Tomáš Kohout, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít