Bikerka Tereza Huříková si v rámci příprav letos poprvé vyzkoušela cyklokros

Poprvé v letošní sezóně si bikerka Tereza Huříková vyzkoušela cyklokros. Šestá žena z mistrovství světa horských kol v maratonu a třináctá v pořadí cross-country bere zápolení v terénu jako vhodný doplněk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojená Tereza Huříkova na MS v Rakousku | Foto: Tomáš Kohout

„Já jsem se opravdu bavila, protože je fajn vidět pořadatele, kteří mě znají ze silničních závodů, které jsem dřív jezdila. Teď jsem od toho trochu upustila, protože jsem se víc soustředila na svoji disciplínu. Bylo vidět, že mě rádi vidí zase na jejich závodech,“ popisuje Tereza Huříková.

Pro šestadvacetiletou závodnici je přechod z biků do cyklokrosu velkou změnou. Rozdílů se dá mezi zmíněnými disciplínami najít hned několik.

Přehrát

00:00 / 00:00

Terezu Huříkovou zpovídal reportér Pavel Petr

„Cyklokros je silový a dynamický druh cyklistiky, což se pro naše cross-country velice hodí. Jelikož jsem ukončila sezonu a ta další biková mi začíná až za půl roku, tak je skvělé vyplnit tohle hluché místo právě cyklokrosem a okusit taky jiný druh cyklistiky. Je to pro mě zpestření, jsou tam výběhy a přeskoky, takže je to i zábavné. Také proto jsem se rozhodla, že si to letos vyzkouším. Uvidím, jestli to bude mít nějaký efekt pro příští rok.“

„Chtěla bych jet alespoň pět závodů. Teď mám za sebou jeden, v neděli pojedu v Poličce další Český pohár. Potom pojedu dalších pár závodů, ještě uvidím, kolik jich bude. Je to otevřené, ale původní plán je vydržet do půlky prosince a zakončit to mistrovstvím republiky."

V cyklokrosu není Tereza Huříková tak zkušenou jezdkyní, přesto už v minulém roce jeden takový závod absolvovala.

„Já se s krosovými závody teprve ztotožňuji, protože tohle byl můj teprve druhý start. Loni jsem jela poprvé, to byl jediný závod. Letos je to úplně jiné, protože mám mnohem lepší kolo, na kterém to jinak odsýpá. Ten pocit z toho je tak mnohem lepší. Pořád je to ale jiné, při řazení i brzdění se kolo chová jinak. Je to pro mě něco nového, ale alespoň mám co objevovat,“ říká Tereza Huříková.

Závod TOI TOI Cupu v Hlinsku ovládla lounská závodnice Martina Mikulášková. Elitní mužskou kategorii ovládl táborský Michael Boroš a v juniorech potvrdil své dominantní postavení jeho týmový kolega Adam Ťoupalík.

Pavel Petr, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme