Bikrosařky odjedou z EH s rozdílnými pocity. Hladíková zajela životní výsledek

Jedna bez druhé nedá ani ránu, o to větším rozdílem působily obě české reprezentantky po skončení bikrosového závodu na Evropských hrách. Zatímco Romana Labounková projela po pádu cílem jako poslední z finalistek, Aneta Hladíková v tu chvíli už nějaký čas mohla oslavovat překvapivý zisk bronzové medaile. Díky ní tak česká výprava odletí z Baku s celkovým počtem sedmi cenných kovů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medailová radost Anety Hladíkové (č. 52) hned po dojezdu | Foto: Michal Jurman

Obě české finalistky sklidily před startem stejně hlasitý potlesk, jejich výkon na trati už byl ale diametrálně rozdílný.

Romanu Labounkovou srazila na druhé rovince k zemi belgická soupeřka, Aneta Hladíková se naopak dokázala vyrovnat se všemi úskalími a na cílovou rovinku vjížděla jako třetí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výkony českých bikrosařek v závodě na Evropských hrách sledoval reportér Michal Jurman

„Dráha je docela hrbolatá, bála jsem se, že pustím řídítka. Na poslední roletě se mi rozklepaly ruce,“ popisovala Hladíková, která nakonec dokázala řídítka pevně držet i v posledních metrech.

Cílový ohňostroj spustil po bronzové medaili i velké oslavy v českém týmu. Hladíková si v Baku dojela pro životní výsledek své kariéry.

Zatímco členka pardubického bikrosového klubu přijímala gratulace od početné skupinky přihlížejících českých sportovců, její kolegyni zbyly spíše oči pro pláč. Do pádu se totiž i ona držela v boji o medaile.

Závěr Evropských her vyšperkovala bronzovou medailí bikrosařka Hladíková

Číst článek

„V cíli bylo vidět, že Romča byla nadšená z toho, že Aneta vybojovala medaili. Gratulovali si,“ usmíval se spokojeností nad vztahy obou českých finalistek reprezentační kouč René Živný.

Zatímco Hladíková totiž na opravdu velký úspěch čekala až do dnešního dne, Labounková si už před třemi lety pověsila na krk bronz z mistrovství světa.

„Pro náš sport je hrozně důležité, aby se z podobných akcí vozily medaile. Není totiž tolik známý, tímhle by se mohl víc dostat mezi veřejnost,“ komentovala bronzový úspěch své kamarádky Labounková.

Romana Labounková tolik štěstí jako její kolegyně neměla a na trati upadla | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme