Blažek: Nejsme ve výtahu k titulu, ale stále na schodech

Na evropském šampionátu basketbalistek skončily boje osmifinálové boje. Česko na závěr v dramatické bitvě porazilo Litvu 63:59 a vyhrálo skupinu E. Ve středečním čtvrtfinále tak nastoupí v Lodži od 20 hodin a 30 minut k utkání proti Chorvatsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Lubor Blažek na ME basketbalistek v Polsku | Foto: Pavel Petr

České basketbalistky odmítly jakékoli spekulace týkající se možné volby soupeřek pro čtvrtfinále. Cíl měly jasný - ovládnout osmifinálovou skupinu.

"Teď nemáme pocit, že jsme vstoupili do výtahu, zmáčkli knoflík a jedeme až k titulu mistrů Evropy. Jsme pořád na schodech a kráčíme schůdek po schůdku," uklidňuje případné předčasné veselí trenér Lubor Blažek.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem Blažkem a kapitánkou Bortelovou mluvil na ME v Polsku Pavel Petr

Každopádně takový zápas jako proti Litvě Češky před play-off určitě potřebovaly.

"Myslím, že jsme potřebovali i prohru s Ruskem. Družstvo pochopilo, že to není 'přišel, viděl, zvítězil', ale že se musí všechno odpracovat. Navíc mi přišlo, že jsme si v tom zápase moc věřili. Proti Litvě jsme šli s pokorou, s tím, že odevzdáme maximum, na co máme, a že vytěžíme co nejvíc z toho, jak jsme složili tým," doplňuje Blažek.

Kapitánka Veronika Bortelová chválila ze souboje s Litvou především výkon ve druhé půli. Ani na okamžik si prý nepřipustila, že by český tým osmifinálovou skupinu nevyhrál.

"Když už jsme to dotáhli takhle daleko, tak jsme to chtěli vyhrát. Kdyby nám to ale někdo řekl před šampionátem, tak bychom si asi zaťukali na čelo," usmívá se česká rozehrávačka.

A čtvrtfinálové soupeřky? Splňují Chorvatky přání hráček?

"My jsme nechtěly na Francii, na tu se nám nedařilo. To se nám splnilo. Chorvatky jsme si asi přály nejvíc," dodává Veronika Bortelová. Středeční vítězství by českým basketbalistkám zajistilo účast v dodatečné olympijské kvalifikaci.

Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme