Blažek: Volba Bortelové jako kapitánky byla jednoznačná

Loni české basketbalistky vybojovaly na mistrovství světa stříbro. Dnes vstupují do mistrovství Evropy v polské Bydhošti. S jasným cílem a to skončit do pátého místa a zajistit si účast v kvalifikaci o olympijské hry. Prvním soupeřem bude ve 20:30 Izrael. Tým povede do boje nová kapitánka Veronika Bortelová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Lubor Blažek na ME basketbalistek v Polsku | Foto: Pavel Petr

Na stříbrný stupínek při světovém šampionátu přitom jako kapitánka dovedla tým Hana Horáková. Evropy se nezúčastní a tak bylo třeba zvolit její nástupkyni. Volba byla jednoznačná - padla na rozehrávačku Veroniku Bortelovou.

„Volba byla naprosto správná. Má stoprocentní podporu jak z kabiny, tak od realizačního týmu. Ona i hlasově by měla tým táhnout, ale důležitější je vnitřní motivace všech hráček a já věřím, že jí mají. Teď už jen aby přijeli diváci a hnali nás dopředu,“ přál by si trenér Lubor Blažek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitánkou basketbalistek bude na ME Bortelová

Ale zpátky ke kapitánce české reprezentace. Pošetřila si své hlasivky na mistrovství Evropy? V Polsku bude asi Veronika Bortelová hodně slyšet.

„O mně se ví, že hodně křičím, takže žádná novota to nebude. Ale o hlasivkách to není,“ vysvětluje nejstarší česká hráčka na šampionátu.

A spoluhráčky? Je třeba na ně během hry zvyšovat hlas?

„Vůbec. Holky jsou hodný a poslouchají,“ říká přesvědčivě rozehrávačka polské Toruně.

A kam s tou reprezentační lodí, kapitánko? Přeci jen příprava byla tentokrát podstatně kratší, než v případě mistrovství světa.

„Doufám, že doplujeme co nejdál. Všechny týmy měly na přípravu stejně dlouhou dobu , takže každý se s tím musel poprat sám. My jsem připravené dobře! Teď to jen předvést na hřišti,“ dodává před vstupem do mistrovství Evropy Veronika Bortelová. Věří zároveň, že předvedenou hrou a hlavně výsledky hráčky znovu potěší české basketbalové příznivce.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme