Blíží se start nejtěžší rallye světa. Dakaru se zúčastní i 14 českých posádek

Už jen dva dny zbývají do startu dalšího ročníku slavné Rallye Dakar. V dějišti startu závodu, který 2. ledna proběhne v paraguajském Asunciónu, jsou už připraveni i čeští účastníci. Do více než osm tisíc kilometrů dlouhé soutěže, jejíž cíl je naplánován na 14. ledna v argentinském Buenos Aires, odstartuje celkem 14 českých posádek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Macík zapadl se svojí liazkou v písku

Martin Macík zapadl se svojí liazkou v písku | Foto: KM Racing

Oproti minulému roku se sice česká stopa na Dakaru ztenčila, ale i tak jsou Češi zastoupeni ve všech čtyřech kategoriích.

Největší ambice mají tradičně kamionisté. Vloni nejlépe umístěný Jaroslav Valtr sice chybí, ale v týmu Buggyra Racing ho nahradil zkušený Aleš Loprais, který společně se svým kolegou Martinem Kolomým bude chtít útočit na přední příčky.

Do nejlepší desítky se bude chtít dostat také 27letý Martin Macík, jenž startuje s vozem Liaz v týmu svého otce.

V kategorii automobilů má Česko jen jednoho pilota. Je jím závodník se zkušenostmi z mistrovství světa v rallye Martin Prokop. Zatímco vloni při svém debutu obsadil s tovární toyotou 14. příčku, tentokrát Prokop vsadil na privátní tým a vůz Ford.

Z českých motorkářů by měl mít nejlepší šance Ondřej Klymčiw, který v roce 2015 při své premiéře nechyběl v první dvacítce. V popředí se však bude chtít držet i David Pabiška.

Mezi čtyřkolkáře se vrací několikanásobný vítěz této třídy Josef Macháček. Brzy 60letý závodník plánuje, že nadcházející Rallye Dakar bude jeho poslední v kariéře.

Česká účast na Rallye Dakar 2017:
Automobily: Martin Prokop, Ilka Minorová (Ford).
Motocykly: David Pabiška (KTM), Ondřej Klymčiw (Husqvarna), Milan Engel (KTM), Petr Vlček (Husqvarna) Lukáš Kvapil (KTM), Rudolf Lhotský (KTM).
Čtyřkolky: Josef Macháček (Yamaha), Zdeněk Tůma (Yamaha), Tomáš Kubiena (KTM).
Kamiony: Aleš Loprais, Jiří Štross, Jan Tománek (Tatra); Martin Kolomý, René Kilián, David Kilián (Tatra); Martin Macík, František Tomášek, Michal Mrkva (Liaz); Karel Trněný, Petr Pokora, David Schovánek (MAN); Albert Llovera, Charly Gotlib, Jaromír Martinec (And., Belg., ČR/Tatra); Martin van den Brink, Daniel Kozlovský, Marcel Blankestijn (Niz., ČR/Renault).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme