Blíží se Vuelta - 'nejzanedbanější' závod z velkých Tour

V Seville odstartuje tento týden poslední cyklistický etapový závod z velké trojky – Vuelta. Ta bývá často označována za nejméně zajímavou z takzvaných velkých Tour, ale snaží se to v podvědomí fanoušků cyklistiky změnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Tour de France | Foto: Jan Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

Vuelta a Espaňa je asi nejzanedbanější z velké trojky. Vedle celosvětově sledované Tour de France a jarem a elegancí nabitého Giro d'Italia působí poněkud chudě. A není to jen internetovými stránkami, kde o závodě najdete jen opravdu nejzákladnější údaje.

Z pohledu cyklistů je to bezesporu náročný závod. Ovšem říká se, že polovina jich bere účast na Vueltě za trest, skoro polovina jako rozcvičku před mistrovstvím světa a ten zbytek jede na vítězství. Co s tím?

Přehrát

00:00 / 00:00

Blíží se Vuelta - 'nejzanedbanější' závod z velkých Tour

Pořadatelé chystají pro letošek několik novinek. Tou nejviditelnější bude nový dres pro lídra celkové klasifikace - červený. Ještě loni byla tato barva určená pro nejlepšího vrchaře. Lehce k poznání - i když možná v zhledem ne příliš viditelnou změnou - bude první etapa závodu.

Co o to, že je to týmová časovka v ulicích Sevilly, že začne v deset hodin. Ono to totiž bude v deset večer! Poslední tým vyjede na trať pár minut před půlnocí.

A k těm týmům. Organizátoři mají díky tomu, koho pozvali na kontě skandálek. Dovolili si totiž vynechat nejlepší tým letošní Tour - Radio Shack, kterému šéfuje velezkušený manažer Johan Bruyneel. Na startu opět bude jediný Čech - Roman Kreuziger. A třeba se pokusí o nějaké etapové prvenství.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme