Blokař Konečný po Číně: Rozhodla naše bojovnost

Čeští volejbalisté porazili na mistrovství světa v Itálii Čínu 3:1 na sety a prakticky si tak zajistili postup ze základní skupiny. Blokař Petr Konečný v rozhovoru s reportérem Petrem Kadeřábkem úspěch přisoudil hlavně týmové bojovnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS volejbalistů 2010, Itálie

MS volejbalistů 2010, Itálie | Foto: FIVB

Petře, jak se Vám zápas hodnotí? Asi lépe, než ten včerejší proti Francii ...

Určitě se to hodnotí lépe, vyhráli jsme a tím pádem myslím, že máme zajištěný postup do dalších bojů. Začátek byl dobrý, ale druhý set jsme hráli v křeči. Ve třetím jsme se naštěstí zase uvolnili a pak už jsme to vyhráli vlastně naší bojovností. Stálo nás to hodně sil, ale jsem strašně rád.

Přehrát

00:00 / 00:00

Blokař Konečný po Číně: Rozhodla naše bojovnost

Hovoříte o bojovnosti, ta byla na vašem výkonu znát od úvodního setu. Zákroky, které jste předváděli v poli, byly opravdu neuvěřitelné. Byl právě tohle základ úspěchu?

Určitě. V šatně jsme si řekli, že to je zápas o všechno. Kdybychom prohráli, tak bychom jeli domů, a to nikdo nechtěl. My jsme sem přijeli s cílem postoupit ze skupiny, to znamená porazit buď Francii nebo Čínu, a to se nám teď povedlo.

Ve čtvrtém setu jste předvedli něco podobného jako v přípravě, kdy jste dokázali soupeře dotáhnou těsně před dvacítkou čtyřbodovou ztrátu. Teď se vám to povedlo na mistrovství světa. Svědčí to o síle týmu?

Určitě. Do koncovky jsme dali všechno, řekli jsme si, že do tie-breaku nechceme a bojovali jsme. Otočili jsme to a vyhráli.

Trenér Svoboda v tomto zápase hodně točil se sestavou, protože chvilku se nedařilo Janu Štokrovi, chvilku zase dalším. Myslíte, že ty změny hodně přispěly ke konečné výhře?

Určitě. Byly chvíle, kdy měl Honza slabší chvilky, takže trenér vystřídal Davida Konečného, pak zase Honzu, a tím pádem dal družstvu takový čerstvý vítr.

V pondělí vás čeká závěrečný zápas ve skupině proti Bulharsku, které je obrovským favoritem nejen skupiny, ale i celého mistrovství. Jak se na tento zápas těšíte? Půjdete do něj už uvolněně?

Proti Bulharům nemáme co ztratit, jsou jasní favoriti. Můžeme do toho jít s rizikem. Zatímco oni musí vyhrát, my můžeme jenom získat.

Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme