Boj o Rio začíná. Svoboda si v Bathu pochvaluje běžeckou trať i střelnici

V anglickém Bathu je v plném proudu mistrovství Evropy v moderním pětiboji. Akce dost důležitá už kvůli tomu, že jde o letenky na olympiádu v Riu, které si zajistí prvních osm závodníků v soutěži mužů a žen. Jistotu startu na hrách v Brazílii nemá ani obhájce zlata z Londýna David Svoboda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Svoboda na mistrovství Evropy moderních pětibojařů v anglickém Bathu

David Svoboda na mistrovství Evropy moderních pětibojařů v anglickém Bathu | Foto: Jiří Hošek

Organizátoři berou šampionát důkladně a kromě kordů kontrolují účastníkům také dres, kalhoty, rukavici i masku. „To jsou Britové a jejich pravidla a předpisy,“ povzdechl si Svoboda, který už stihl vyzkoušet i místní bazén.

„Před kvalifikací si rád zaplavu. Dal jsem asi kilometr a vyzkoušel si obrátky. Chtěl jsem si bazén osahat, abych věděl, co mě zítra čeká,“ prozradil držitel zlaté olympijské medaile z Londýna 2012.

Mistrovství Evropy je špatně značenou a v podstatě utajovanou akcí. V obřím campusu Bathské univerzity člověk jen tuší, že se tu koná velká sportovní akce.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českým moderním pětibojařem Davidem Svobodou prošel zázemí pro ME v Bathu Jiří Hošek

„Líbí se mi, že se tady běží po tartanu a po trávě, což mým lehce použitým nohám vyhovuje,“ usmívá se Svoboda. „Můžu si vzít tretry, které mám rád,“ dodal.

„Moc hezky vypadá i střelnice, vypadá to, že je tady použitá technologie, která funguje nejspolehlivěji. Doufám, že s tím nebudou problémy,“ věří český reprezentant.

Večer před závodem prý vrcholí nervozita, s níž moderní pětibojaři soupeří po svém. „Spousta pětibojařů se uklidní tím, že si dá k večeři pivo, holky si zase dají třeba dvě deci červeného,“ dodává Svoboda.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme