Boj o titul mistra světa v rallye byl rozhodnut předčasně

Britská rallye, poslední podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích, který končí až zítra, měla rozhodnout o titulu mistra světa v kategorii vozů WRC. Jasno ale nakonec bylo už po sedmi úvodních rychlostních zkouškách. To když ze soutěže odstoupil finský jezdec Fordu Mikko Hirvonen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouz Sebastian Loeb je zatím po 2. etapě Portugalské rallye se svým Citroenem druhý | Zdroj: ČTK

Ten ztrácel před Britskou rallye na vedoucího muže pořadí a francouzskou hvězdu Citroenu Sébastiena Loeba osm bodů, a potřeboval tak na náročných tratích ve Walesu Francouze porazit. Až do zmíněné sedmé ‚erzety‘ s ním sváděl vyrovnaný souboj, pak ale po nárazu o pařez prorazil chladič motoru své fiesty a vůz musel následně odstavit. Když se mu jej nepodařilo dát do provozuschopného stavu, mohl se pouze smutně začít do vysílačky omlouvat svému týmu.

"Sorry..." Po dojezdu do depa pak Hirvonenovi, který se se stájí rozhodl už v sobotu s penalizací v závodu nepokračovat, nezbylo než uznat porážku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boj o titul mistra světa v rallye byl rozhodnut předčasně, získal jej znovu Sébastien Loeb

„Bylo to hodně těsné, prostě jsme bojovali naplno. Nyní nezbývá, než se o totéž pokusit i příští rok.“

Slavit tak mohla začít už včera pozdě večer jedna z největších žijících legend motosportu Sébastien Loeb. Ten se totiž už nyní raduje z celkového osmého titulu mistra světa. Jeho práce ve Walesu ale ještě nekončí.

„Mikkovo odstoupení znamená, že máme titul, to byl náš hlavní cíl, se kterým jsme sem jeli. Nyní ale chceme pokračovat v tempu a ukončit zde sezónu vítězstvím,“ říká před nedělními čtyřiaosmdesáti posledními kilometry v této sezoně staronový mistr světa v rallye Sébastien Loeb.

Muž, který světovému šampionátu v automobilových soutěžích kraluje nepřetržitě už od roku 2004. Muž, který překonal rekordy v počtu vítězných závodů, umístění na stupních vítězů i získaných bodů. A v neposlední řadě muž, který se od roku 2009 může pyšnit i nejvyšším francouzským oceněním, Řádem čestné legie.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme