Bouřlivá atmosféra třetímu kanoistovi ze SP v Tróji Gebasovi svědčí

Snad budou čeští diváci stejně uznalí a vděční jako ti britští. To si přáli tuzemští vodní slalomáři po návratu z olympijských her v Londýně. Dnes po poledni, při závodě Světového poháru v Praze-Tróji, se jim toto přání vyplnilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Gebas na trati SP v Praze | Zdroj: ČTK

Aplaus totiž provázel cestou do cíle i ty české slalomářské hvězdy, kterým se finálové jízdy příliš nepovedly. Stanislav Ježek na trati zlomil pádlo, kajakář Hradilek se nechal rozhodit vodním válcem, minul branku a skončil ve finále na desátém místě.

Nejvýš z českých jmen byl v sobotním programu světového poháru v Tróji překvapivě Vítězslav Gebas. Ten skončil třetí mezi kanoisty. „Finálová jízda byla o něco pomalejší, ale bylo to dané tím, že trochu začalo foukat, takže jsem si musel hlídat branky a z třetího místa mám radost,“ říkal v cíli spokojený Gebas.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Vítěslavem Gebasem mluvil po závodě kanoistů Aleš Procházka

„Je výhoda, že tu trať známe, ale zase na druhou stranu od nás každý očekává dobrý výkon a to může být pro někoho svazující. Mně tahle atmosféra svědčí, mám rád, když povzbuzuje hodně lidí, takže já jsem byl spokojený,“ pochvaloval si výbornou atmosféru Vítězslav Gebas.

Fanoušků přišlo do Tróji hodně i díky nedávné olympiádě v Londýně a viděli velmi zajímavý závod. „Favorité jsou daní, ale není jisté, jestli to potvrdí. Ten náš sport je krásný v tom, že do poslední chvíle není jasné, jak to dopadne,“ dodává singlkanoista Gebas.

V neděli pokračuje pražský SP závody kajakářek a deblkanoistů.

Aleš Procházka, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme