Boxer Chisora má po skandálu s Hayem zastavenou činnost

Britský boxer Dereck Chisora má kvůli skandálnímu chování při souboji o titul mistra světa těžké váhy s Vitalijem Kličkem zastavenou činnost na dobu neurčitou. Rozhodla o tom organizace WBC. Chisora měl obdržet za duel s Kličkem půl milionu dolarů. Prémie už mu byla kvůli incidentům zkrácena o 70 000.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dereck Chisora | Zdroj: Reuters

Chisora na sebe upozornil hned třikrát. Nejprve při pátečním vážení dal svému ukrajinskému soupeři facku, při představení boxerů v ringu plivl mladšímu bratrovi Klička Vladimirovi vodu do obličeje a po prohraném duelu na tiskové konferenci se popral s bývalým šampionem Davidem Hayem.

Osmadvacetiletý rodák ze Zimbabwe Chisora byl předvolán na 14. března ke kontrolní komisi britského svazu (BBBC) na výslech, po něm se rozhodne o dalších trestech.

Bývalý šampion asociace WBA Haye při zápase v Mnichově pracoval jako spolukomentátor pro televizi. Kariéru loni v říjnu oficiálně ukončil, ale údajně se chtěl do ringu vrátit. I jemu stejně jako Chisorovi hrozí doživotní distanc.

Světová boxerská rada WBC zároveň vyřadila Chisoru ze svého žebříčku, kde mu patřilo 14. místo. I když o její mistrovský pás se bít nemůže, podle agentury AP mu trest nezakazuje usilovat o tituly zbývajících tří velkých organizací WBA, WBO či IBF.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme