Boxer Chládek bude bojovat o olympiádu v Londýně

Jeden z nejdůležitějších turnajů kariéry čeká uprostřed dubna na nejlepšího českého amatérského boxera Zdeňka Chládka. V Turecku bude mít úplně poslední šanci si vybojovat účast na letošních olympijských hrách v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Chládek (vlevo) podlehl ve finále VC Ústí n. L. Kubáncovi Sotolongovi. | Zdroj: ČTK

Už několikrát zvažoval odchod k profesionálům, ale mezi amatéry ho udržela touha zúčastnit se olympijských her. Teď bude bojovat o to, aby se podíval už na ty letošní v Londýně. V posledním kvalifikačním turnaji je postupový klíč nekompromisní. Na olympiádu pojede pouze vítěz.

"Je to určitě hrozně málo, ale nepřipouštím si to. Odevzdám maximum a buď to vyjde, nebo ne. Moc bych si to přál, nechám tam srdce, ale může se stát cokoli," tuší Zdeněk Chládek, který je jediným českých boxerem, který má šanci se do Londýna probojovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boxer Chládek bude bojovat o olympiádu v Londýně

"Nějaký tlak cítím, ale snažím se ho nepřipouštět a být koncentrovaný. Jdu si za svým cílem," tvrdí rodák z Krupky. Na březnové Velké ceně Ústí nad Labem prošel až do finále, kde ho po vyrovnaném boji porazil mistr světa Kubánec Sotolongo. Chládek naznačil, že formu má.

"Myslím, že jsem na tom dobře.. Chtěl bych říct, že se mi to třeba povede, ale nechci nic říkat dopředu. Ve formě jsem byl i v Baku, kde jsem byl jedenáctý, přímo pod čarou, která oddělovala postupující na olympiádu. Tehdy mě to moc mrzelo a může se to stát znovu," připouští český boxer.

Pokud turnaj v Turecku nevyhraje, ještě ho může zachránit divoká karta. "Vůbec o tom nepřemýšlím, soustředím se na kvalifikaci, i když jsem o tom slyšel. Šance tam je. Byl jsem pod čarou, na špičkových turnajích jsem většinou skončil ve finále, takže je to pro ně výzva, proč mě tam nedat, když k té špičce patřím," řekl Chládek.

Ten si uvědomuje, že jako reprezentant Česka na divokou kartu spoléhat nemůže. "Český box není ve světě tak prosazený, o to to může být těžší. Ale zase nebyl dlouho na olympiádě, třeba ho tam budou chtít mít. Možností je moc," uvedl. Do Turecka Zdeněk Chládek odletí 10. dubna.

David Kalvas, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme