Boxer Chládek dostal divokou kartu a na olympiádu se přece jen podívá

Boxer Zdeněk Chládek si sice přímý postup na olympijské hry v Londýně nevybojoval ani na mistrovství světa, ani v olympijské kvalifikaci, přesto se nakonec pod pěti kruhy představí. Mezinárodní federace AIBA mu totiž udělila pro start v Londýně divokou kartu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Chládek v přípravě na MS

Zdeněk Chládek v přípravě na MS | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Chládkovi unikla přímá nominace na olympijské hry těsně, na mistrovství světa v Ázerbajdžánu vypadl ve třetím kole, v olympijské kvalifikaci skončil dokonce hned v tom prvním.

Pak už mohl spoléhat právě jen na udělení divoké karty, kterou nakonec jako nejlepší Evropan, který se nenominoval přímou cestu, od mezinárodní asociace dostal.

Zdeněk Chládek bude startovat v kategorii do64 kilogramů. Je nejlepším českým amatérským boxerem současnosti, na svém kontě má třeba bronz z juniorského mistrovství světa z roku 2009.

Česká republika bude mít na olympiádě zastoupení po dvanácti letech. Naposledy startovali Sydney 2000 Lukáš Konečný a Rudolf Kraj, který tehdy nakonec vybojoval stříbro.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme