Boxer Haye pokračuje v úspěšném comebacku. Vyřídil dalšího soupeře a chystá se na Briggse

Hodně pernou sportovní noc mají za sebou fanoušci na britských ostrovech. Nejdříve museli zvládnout dramatickou bitvu ve finále Anglického fotbalového poháru a hned po ní se v centru Londýna upřela pozornost na legendárního boxera Davida Haye. Ten napsal druhou kapitolu svého příběhu o návratu na výsluní a i ta skončila happyendem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxer David Haye (vpravo) včera oslavil další výhru | Zdroj: Reuters

Skvělé střídání, to si mysleli po výhře fotbalistů Manchesteru United v Anglickém poháru nejen sportovní komentátoři v britských hospodách, ale zcela jistě i trenér Jose Mourinho. Ten se pak narychlo přesouval do místní O2 arény, aby byl přímým svědkem hodně sledovaného příběhu o comebacku místní boxerské legendy.

Soupeřem Davida Haye měl být v modrém ringu kosovský Švýcar Arnold Gjergaj s přezdívkou Kobra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Souboj mezi Davidem Hayem a Arnoldem Gjergjajem sledoval reportér ČRo Michal Jurman

„Nic moc o něm nevíme, jen to, že je neporažený. Čekáme velkou bitvu, víc jak šest kol ale nevydrží,“ říkal před boxerským soubojem fanoušek Alex.

Alex byl ze skupinky fanoušků boxu evidentně nejméně opilý. Kelímek piva byl nad ringem plným boxerských hvězd snad povinnou výbavou všech a podle toho vypadalo také přivítání švýcarské Kobry v Londýně.

Haye se vrací po více než tříleté přestávce

Bývalý mistr světa dvou váhových kategorií s přezdívkou Haymaker neboxoval tři a půl roku. Teď se ale David Haye pokouší v 35 letech o velký comeback a zatím se mu daří. Názory na jeho návrat do ringu jsou ale i mezi jeho nejvěrnějšími fanoušky hodně rozpačité.

„Haye to dělá jen pro peníze, tady nejde o sport a výhry, jde o miliony liber. Podívej se okolo, je to show, tady se fakt točí velké sumy,“ myslí si Alex.

Ani to ale Alexově partě nebránilo v tom, aby od prvního kola nehnala svého hrdinu k drtivé demolici švýcarské překážky. Kobra místo toho, aby soupeře uštknula, padla už v prvním kole k zemi, se závěrečným gongem znovu, přesto ještě vstala.

Jeviště druhé kapitoly boxerského příběhu o comebacku Davida Haye | Foto: Michal Jurman

Podnapilí fanoušci byli ve varu. Někteří padali po schodech, některé odvedla policie. Muž s přezdívkou Haymaker si ale v ringu šel pořád stejně za svým cílem a krátce po začátku 2. kola byla Kobra definitivně zašlapána do země.

„Kobra byla teprve druhý schod na výsluní, jdu dál a v září čekám tady na lopatkách Briggse. Budu to já, kdo zachrání Londýn,“ zmiňuje Haymaker dalšího bývalého světového šampiona Shannona Briggse, který krátce před Hayem poslal v londýnském ringu rychle argentinského soupeře do péče lékařů a mohl také slavit.

Už 44letý Briggs tak potvrdil, že box je v britské metropoli hlavně show, za jejíchž pár minut zaplatili někteří tentokrát až 8000 korun. Pokračování příběhu o Haymakerově návratu na výsluní tedy v září.

Michal Jurman, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme